Slavonija kobna za Varaždin i Međimurje, Koprivnica izvukla bod

Jedini bod na gostovanju u Slavoniji zasluženo odnosi ekipa Koprivnice, koja je u jednoj požrtvovnoj utakmici u Đakovu odigrala 0:0.

Ilustracija // Foto: NK Koprivnica Facebook

U utakmici između druge ekipe Osijeka i Međimurja na teškom terenu viđen je kvalitetan nogomet. Unatoč terenskoj inicijativi i nekoliko dobrih udaraca iz daljine igrača Međimurja, poluvrijeme završava vodstvom Osijeka II, pogotkom iz jedanaesterca koji je dosuđen u 41. minuti iz jedne dvojbene situacije.

U drugom poluvremenu Međimurje još više pritišće, međutim Osijek odoljeva svim napadima i, nakon jedne oduzete lopte na sredini terena, u brzoj kontri mladi Špoljarić postiže svoj drugi pogodak i utakmica završava pobjedom Osijeka 2:0.

U Višnjevcu, na teškom, vodom natopljenom terenu, lider Varaždin nije uspio svladati posljednji Višnjevac, koji pogotkom u 65. minuti stiže do prve pobjedem tek u 13. kolu.

Na ljestvici nakon 13 kola Varaždin je s 28 bodova i dalje na prvom mjestu, Međimurje s 24 na trećem, a Koprivnica sa 16 bodova na 11. mjestu Treće HNL Istok.