ŠOK U BAKUU Rođendanski gol Luke Modrića nije bio dovoljan za pobjedu protiv Azerbajdžana

Luka Modrić proslavio je 34. rođendan // Foto: Facebook HNS

Nakon fantastične pobjede u Slovačkoj rezultatom 4:0 (Vlašić, Perišić, Petković, Lovren), hrvatska nogometna reprezentacija nije napravila još jedan veliki korak prema Europskom prvenstvu.

Izabranici Zlatka Dalića, naime, odigrali su večeras samo 1:1 u Azerbajdžanu.

Hrvatska je povela u 11. minuti s 11 metara. Strijelac je bio Luka Modrić koji upravo danas slavi svoj 34. rođendan.

Petković je pokušao prebaciti loptu preko Krivotsjuka koji je na kraju igrao rukom, a sudac Schärer je pokazao na bijelu točku.

Imali su kasnije prilike Perišić, Rebić i Vlašić, ali odlični vratar Balajev držao je Azerbajdžan “na životu”. Imali su neke prilike i izabranici Nikole Jurčevića, poništen je domaćinu i gol zbog zaleđa u samom finišu prvog poluvremena, ali Hrvatska je ipak s vodstvom otišla na odmor.

Opet je poništen pogodak Azerbajdžanu u 67. minuti. Emreli je zabio, ali sudac ga je poništio na signalizaciju svog pomoćnika.

Jurčevićevi igrači su se razigrali, a to im se isplatilo u 72. minuti. Khalilzade je uzeo loptu na lijevoj strani, prošao kraj Brozovića i Lovrena i hladno poslao loptu kraj Livakovića za veliko slavlje domaćih navijača na stadionu u Bakuu.

Tukao je u 81. minuti i Nazarov, ali odlično je obranio Livaković. Pritisak domaćih se nastavio.

Strijelac izjednačujućeg pogotka Khalilzade, na sreću, dvije minute kasnije loše je reagirao u obećavajućoj situaciji.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, iako je bilo prilika naših.

Hrvatska je sada s 10 bodova u pet utakmica vodeća na ljestvici, ali ima utakmicu više od Mađarske. Azerbajdžan je ulovio prvi bod.