SPORTSKI VIKEND Evo kakve su rezultate na natjecanjima osvojili članovi Biciklističkog kluba Rotor

Branislav Buhić nastupio je na međunarodnoj biciklističkoj utrci u Sloveniji.

U nedjelju su neki članovi Biciklističkog kluba (BK) Rotor iz Koprivnice sudjelovali na nekoliko natjecanja.

Branislav Buhić nastupio je na međunarodnoj biciklističkoj utrci u Sloveniji. Na utrci je sudjelovali više od 400 natjecatelja iz više od 15 Europskih zemalja. Buhić je odvozio zahtjevnu stazu od 130 kilometara i 2000 metara uspona, koji prolaze preko Slovenskih Alpi.

Utrku je završio vremenom od četiri sata i 19 minuta, s prosječnom brzinom od 30 km/h, čime je osvojio 43. mjesto. Iz BK Rotor su istaknuli kako je to odličan rezultat s obzirom na broj i profil natjecatelja ali i težinu staze.

U nedjelju se održalo i 1. kolo Triatlon lige Aquacity. U kategoriji Sprint Triatlon, što obuhvaća 750 metara plivanja, 21 kilometar bicikliranja i pet kilometara trčanja. U tom je natjecanju nastupio član BK Rotor Rene Maruševec, koji je u konkurenciji od 20-ak natjecatelja zauzeo 7. mjesto u ukupnom poretku i 3. u kategoriji Seniora.