TALENTIRANI PLIVAČI ŠODERICE Alanna Štefanec i Mihael Šestak uspješni na svom prvom Svjetskom kupu

Oboje koprivničkih plivača na natjecanju u Mađarskoj oborilo je vlastite rekorde...

Mihael i Alanna po dobrom će pamtiti natjecanje u Mađarskoj // Foto: RK Šoderica

U mađarskom gradu Egeru održano je 15. kolo Svjetskog kupa u plivanju perajama na kojem su prvi put sudjelovali i Alanna Štefanec i Mihael Šestak, članovi koprivničkog Ronilačkog kluba Šoderica.

Alanna je na 50 metara podvodno i s isplivanim vremenom od 19 sekundi i 51 stotinkom osvojila osmo mjesto među mlađim kadetima, ali i srušila osobni rekord. U plivanju perajama na 50 metara zauzela je 14. mjesto, dok je u istoj disciplini na 100 metara bila 16. Ovim rezultatima Alanna je prvi put isplivala i A normu za ulazak u juniorsku reprezentaciju Hrvatske.

Mihael je 50 metara podvodno preplivao za 16 sekundi i 96 stotinki te zauzeo 31. mjesto, na 50 metara bi-fins stilom bio je 36., dok je na 400 metara u plivanju perajama zauzeo 35. mjesto. Mihael je u sve tri isplivane discipline srušio osobne rekorde.

Sljedeće natjecanje ove mlade plivače očekuje nadolazeće nedjelje, 1. ožujka, u Rijeci.