Tehničar slavljem protiv Papuka postao jesenski prvak

Deseta pobjeda Cvetkovčana stigla je na gostovanju u Orahovici, dok je drugoplasirani Garić uvjerljivim domaćim slavljem zadržao priključak na vrhu.

NK Tehničar Cvetkovec // Foto: Zvonimir Markač

U 12. kolu Međužupanijske lige Bjelovar-Koprivnica-Križevci imali smo prilike vidjeti utakmice obilježene brojnim golovima i napetim završnicama koje su oduševile neutralne gledatelje.

Niz bez poraza nastavio je cvetkovečki Tehničar, koji je na gostovanju u Orahovici porazio domaći Papuk rezultatom 2:1. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu, a strijelci za vodeći klub lige bili su Grabar i Cmrk. Tehničar koji sada ima 32 boda, ovom je pobjedom postao jesenski prvak, iako teorija još uvijek minimalne šanse daje i ekipi Garića, no da do toga dođe trebalo bi se desiti pravo čudo. Tehničar bi u posljednjem jesenskom kolu trebao biti poražen od Pitomače, a Garić ostvariti pobjedu protiv đurđevačkog Graničara od gotovo dvadeset pogodaka razlike.

Upravo su nogometaši iz Garešnici odigrali najefikasniji susret kola. Domaćini su protiv neraspoložene Virovitice slavili s visokih 7:0, pokazavši da će borbu za vrh tablice voditi do kraja prvenstva. Garešničani su u dosadašnjem dijelu sezone ubilježili tek dva remija i jedan poraz, a trenutno drže drugo mjesto s 29 bodova.

A činjenicu da je zanimljivo bilo i na ostalim susretima, potvrđuju pobjede Tomislava B. protiv Daruvara (4:1) i Križevaca u gostima kod Pitomače (3:2). Na susretu Podravca i Zdenke 91′ pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti pogotkom Grivića za domaće Virovce, a pet minuta kasnije gostima je pokazan jedini crveni karton u ovom kolu.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA BJ-KC-VT, 12. KOLO:

Podravac – Zdenka 91 1:0, Pitomača – Križevci 2:3, Tomislav B – Daruvar 4:1, Slatina – Graničar Đ 1:0, Garić – Virovitica 7:0, Papuk – Tehničar 1:2.