TEŠKA BITKA NA OTVARANJU SVJETSKOG PRVENSTVA Hrvatski rukometaši ipak slomili Islanđane

Teško izborena, ali vrijedna pobjeda.

Hrvatska rukometna reprezentacija // Foto: Facebook HRS

Hrvatski rukometaši otvorili su Svjetsko prvenstvo u Münchenu protiv Islanda, reprezentacije protiv koje nikad nisu izgubili na velikim natjecanjima.

U dosadašnjih sedam utakmica na Olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima, hrvatski su rukometaši zabilježili šest pobjeda i jedan remi.

Ništa se promijenilo nije niti večeras. Izabranici Line Červara u odličnoj su utakmici pobijedili Islanđane rezultatom 31:27.

Na početku utakmice igralo se gol za gol, a onda je Island otišao na plus 3. Bilo je 14:11. Ipak, do poluvremena sve je super završilo. Nakon što je Hrvatska reprezentacija napravila 5:0 seriju, na odmor se otišlo s prednošću Kauboja od 16:14.

Pogotkom Stepančića vodila je Hrvatska i 20:16, ali onda su Kauboji stali.

Island je stavio u brzinu više i u 47. minuti vodi s 24:22. Červar je zvao minutu odmora.

U 50. minuti Duvnjak izjednačava na 25:25. Palmarsson ponovno dovodi Islanđane u vodstvo, bio je to njegov šesti gol. Ubrzo izjednačava Cindrić, a brani Šego. Igrala se tada 53. minuta. Šokantna završnica.

Stepančić svojim osmim pogotkom na utakmici Hrvatsku ponovno dovodi u vodstvo, što je nagnalo Islanđane na minutu odmora.

Ubrzo gube loptu i Horvat odnosi Kauboje na dva razlike. Kakva utakmica.

U 56. minuti bježimo na tri razlike. Cindrić (zabio je ukupno šest golova na utakmici) pogađa za 29:26. K svemu tome još i Šego brani. Bila je to njegova 11 obrana! Do kraja utakmice skupio je još dvije.

Mandić u 59. minuti zabija za 30:26. Gotovo je. Teško izborena, ali vrijedna pobjeda.

Konačni rezultat bio je 31:27.

Stepančić je proglašen igračem utakmice, a nagradu mu je dodijelio trener Bayerna Niko Kovač!