TRADICIONALNA UTRKA Pogledajte tko je bio najuspješniji na ludbreškoj utrci ‘Centrum mundi’

Od ukupno 200 natjecatelja u više kategorija, njih 50-ak bili su osnovnoškolci na 1400 metara, 90-ak rekreativaca na 2500 metara i 84 atletičara na 10.000 metara.

Svima već poznata utrka “Centrum mundi” održala se u nedjelju kad je ulicama Ludbrega trčalo više od 200 atletičara i atletičarki.

Povodom Dana grada Ludbrega, Centar za kulturu i informiranje “Dragutin Novak” Ludbreg je uz potporu Grada i Turističke zajednice grada Ludbrega organizirao šesto izdanje utrke “Centrum mundi”.

Do cilja nije stiglo njih tek šestero.

Matija Kučer iz OŠ Martijanec bio je najbolji među učenicima osnovnih škola, a kod rekreativaca prvi je bio Albert Rusak iz AK Koprivnica.

Jasenka Šimunčić iz Varaždina bila je prva na toj dionici kod žena.

U kraljevskoj disciplini, na 10.000 metara, prvo mjesto je zauzela Jasenkina kćer, Paula Šimunčić, a pobjednik kod muškaraca bio je Saša Horvat iz Čakovca.