TREĆA HNL Varaždinci i Međimurci slavljenički krenuli u proljeće

Obje momčadi uzele su trobod na gostovanju, a u prilog im ide i remi Slavonije. Čakovčani su sada usamljeni na drugoj poziciji, odmah iza Varaždina.

Nogometaši Međimurja // Foto: Ivo Vurušić

Međimurje je na vrućem terenu u Ždralovima pobijedilo domaću Mladost s 2:0, golovima Erića u 78. i Režića iz kaznenog udarca u 90. minuti.

U prvom poluvremenu igrala se izjednačena utakmica, s po dvije šanse s obje strane. U drugom poluvremenu kvalitetnije je ipak bilo Međimurje. Iako bez ozlijeđenog Kristića i kartoniranog Munivrane, stigli su do zaslužene pobjede na teškom gostovanju, na terenu na kojem u jesenskom dijelu nitko nije pobijedio.

Tijekom utakmice ozlijedio se i Težak, a na klupi je trener Kovačević imao dva juniora i dva kadeta, no hrabrom i čvrstom igrom došli su do tri boda. U sljedećem kolu Međimurje dočekuje posljednjeplasirani Višnjevac.

U Belišću je Varaždin pobijedio domaćina rezultatom 1:0, ranim golom Jagačića, već u 5.minuti. Sama utakmica bila je zanimljiva i tvrda, a Belišće nije iskoristilo svoje prigode za poravnanje te se lider vratio kući s važna tri boda.

Pred kraj susreta došlo je do sudara glavama napadača Varaždina Kresingera i Grgića u kojem je domaći igrač teže ozlijeđen i prevezen u osječku bolnicu.

I u drugom kolu nastavka prvenstva Varaždin će biti gost, u Ivankovu protiv kvalitetne ekipe Bedema, a trener Mumlek neće moći računati na Šimeka, koji je protiv Belišća dobio treći žuti karton, i ozlijeđenog Leonarda Vuka.

Treći ligaš sa sjevera, Koprivnica, sutra gostuje u Bijelom Brdu protiv BSK.