UPITNA I SEDMA POZICIJA Slaven pao u Zagrebu, Rudeš nastavio proljeće iz snova

Bio je to šesti proljetni poraz Slavena Belupa, ali i peti u posljednjih devet utakmica. Također, u tom periodu Farmaceuti su upisali samo jednu pobjedu te sada i sedmo mjesto na ljestvici doveli u pitanje. Osmi Rudeš približio im se na samo bod razlike.

Slaven Belupo izgubio je utakmicu 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Bolji je u Zagrebu bio Rudeš rezultatom 2:0. Pogotke su postigli Kamenar u 57. i Segado u 78. minuti.

U večerašnjoj posljednjoj utakmici 34. kola sukobile su se dvije momčadi koje preostala tri kola mogu igrati uglavnom samo za prestiž, uz nadu kako mogu za mjesto ili dva napredovati na ljestvici. Iako se dugo koprcao pri samom dnu, Rudeš je vrlo dobrim proljetnim dijelom sezone već osigurao opstanak, dok Slaven takve brige nije imao, no, kako je sezona išla kraju, bilo je teško vjerovati da će dohvatiti željeno peto mjesto.

Kao što je i najavio, trener Slavena Tomislav Ivković od prve je minute na teren poslao mlađahnog kadeta Arijana Brkovića. Mladi Farmaceut odradio je prvo poluvrijeme pa svoje mjesto prepustio Trebotiću.

Prvo poluvrijeme nije izmamilo mnogo uzdaha. Nijedna momčad nije prikazala zavidnu igru, no gosti iz Koprivnice stvorili su bolje prilike, točnije, jednu izglednu. Doležalov prodor Puclin je iz blizine propustio pretvoriti u pogodak.

Slavenaši su nešto bolje krenuli i u nastavak, no nedostatak konkretnosti ubrzo im se osvetio. U 57. minuti Kamenar je pogodio za 1:0. Prvo je Turčin s desne strane šutirao, Marković obranio, a strijelac Kamenar natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Dvadeset minuta kasnije domaćini su stavili i točku na i. Nakon ubačaja u kazneni prostor najbolje se snašao Segado, ostavši nečuvan između Slavenovih braniča, i zabio za 2:0, što se pokazalo i konačnim ishodom.

Mnogo vremena za odmor nema. Novi zadatak na rasporedu je već u ponedjeljak kada u Koprivnicu stiže Istra 1961.