VALTER TRAIL 2020. SARAJEVO Članovi AK Koprivnice ostvarili dobre rezultate u teškim uvjetima

Staza utrke bila je kružnog tipa, dužine 16 kilometara s visinskom razlikom od 710 metara.

Izvor fotografija: AK Koprivnica

Četiri člana Atletskog kluba Koprivnica protekle su subote nastupili na utrci u Sarajevu. Utrka pod nazivom Valter Trail u organizaciji planinarskog društva Skakavac održana je u čast Katherine Switzer, prve žene koja se službeno natjecala na Bostonskom maratonu 1967. godine.

Staza utrke bila je kružnog tipa, dužine 16 kilometara s visinskom razlikom od 710 metara. Utrka je bila poprilično zahtjevna jer je kiša padala i nekoliko dana prije utrke, te na sam dan utrke.

Nekoliko kilometara se trebalo trčati i po nabujalom potoku, kiši, blatu, susnježici i snijegu.
Sve te vremenske neprilike nisu omele naše atletičare te su se od 102 trkača koji su završili utrku smjestili među prvih 15. T

ako je Benyamin Vuk završio utrku na izvrsnom 2. mjestu s vremenom 01:34:56, Ino Šepec je u cilj ušao 10. s vremenom 01:42:20, Zvonimir Prosenjak 13. s vremenom 01:44:53 te je Albert Rušak bio 15. s vremenom 01:48:40.