Vaterpolisti Juga i Mladosti u finalu Kupa

U finalu Hrvatskoga kupa igrat će dubrovački i zagrebački vaterpolisti koji su upisali uvjerljive pobjedu u polufinalnim susretima.

U finalu Hrvatskoga kupa u vaterpolu igrat će dubrovački Jug CO i zagrebačka Mladost. U polufinalnim susretima igranim u Slavonskom Brodu, Zagrebaši su svladali riječko Primorje 10:8, dok je momčad Juga uvjerljivo slavila protiv splitskog Jadrana rezultatom 17:9.

Mladost je na polovici utakmice imala vodstvo 8:3, a Riječani su poraz ublažili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 3:0. Zagrebačku momčad predvodio je Luka Bukić s pet pogodaka, dok su kod Primorja najefikasniji bili Cosmin Radu i Duje Peroš s po dva pogotka.

Dubrovčani su potvrdili status favorita te su već nakon dvije četvrtine imali šest pogodaka prednosti. Maro Joković i Luka Lončar postigli su po četiri pogotka, dok je kod Jadrana najefikasniji bio Boris Popović s tri pogotka.

Finale Hrvatskoga kupa u vaterpolu igra se danas, u nedjelju, u 19 sati.