Vatreni lako do pobjede na Windsor Parku

Nakon domaćeg slavlja nad Islandom u subotu, Hrvatska reprezentacija bez većih je problema pobijedila Sjevernu Irsku i potvrdila izvrsnu formu nakon Eura.

Mario Mandžukić i Duje Čop // Foto: HNS

Hrvatska je u Belfast doputovala bez nekoliko ključnih igrača (Modrića, Kovačića, Ćorluke itd.) koji su zbog klupskih obaveza morali ranije napustiti reprezentaciju. Cilj protiv Islanda je ostvaren, nova tri boda osvojena, pa su na prijateljskoj utakmici protiv Sjeverne Irske priliku dobili i igrači koji su inače u drugom planu.

Od prve minute krenuli su Leovac, Mitrović i debitant Bradarić, a od domaćih igrača najpoznatiji na travnjaku bili su bivši igrači Manchester Uniteda Paddy McNair i Jonny Evans. Vatreni su poveli pogotkom prvog napadača reprezentacije, Marija Mandžukića, u 9. minuti susreta i pokazali Sjevernoircima da se protiv ovakve ekipe mogu samo braniti.

Duje Čop zabio je kasnije u prvom poluvremenu, pa se na predah otišlo s 2:0 za goste. Hoffenheimova zvijezda Kramarić zaključio je prijateljsku utakmicu prekrasnim pogotkom koji je postigao sredinom drugog dijela – na semaforu je nakon posljednjeg sučevog zvižduka stajalo 3:0. Ante Čačić iskoristio je svih pet rezervnih igrača i pokazao da na svakog od njih računa na sljedećem okupljanju reprezentacije.

Hrvatski reprezentativci uspješno su odradili ove dvije utakmice, ostvarivši dvije uvjerljive pobjede koje će im pomoći da i u nastavku ovog kvalifikacijskog ciklusa postižu sjajne rezultate.