VAŽNA POBJEDA U KVALIFIKACIJAMA ZA EURO Kristijan Bistrović junak pobjede mladih Vatrenih u Litvi

Poslije gostovanja u Vilniusu, mladi Vatreni vraćaju se u domovinu kako će već za četiri dana, 18. studenoga, u Velikoj Gorici dočekati Češku.

Kristijan Bistrović u dresu hrvatske nogometne reprezentacije // Foto: HNS

Nakon domaćeg poraza od Škotske (1:2) i pobjede u San Marinu (0:7), Hrvatska U-21 reprezentacija kvalifikacije za europsku smotru nastavila je u Vilniusu gdje je snage odmjerila s Litvom i pobijedila s 3:1.

Igrači izbornika Igora Bišćana, koji su sada opet u igri za sam vrh svoje skupine, poveli su već u 9. minuti. Pogodak je postigao Ivanušec. Njegov udarac s bijele točke domaći vratar je obranio, ali je iz odbijanca pospremio loptu u mrežu.

U 60. minuti Litva je izjednačila. Antanavičius je iskoristio gužvu nakon ubacivanja rukom iz auta i pogodio.

Hrvatska je ponovno povela u 73. minuti. Zabio je džoker s klupe, Ivan Posavec. Asistirao mu je Kristijan Bistrović, aktualni igrač moskovskog CSKA, a bivši igrač koprivničkog Slavena Belupa.

Upravo je Bistrović u 89. minuti postavio i konačan rezultat. Dok je Gvardiol uzeo loptu i poslao ju naprijed, pored Sirvysa je proletio Ivanušec i ramenom ukrao loptu, prošao po lijevoj strani i sjajno vidio Bistrovića na drugoj stativi koji je lijepo desnicom šutirao i bio precizan.

Dodajmo i da je mladić iz Imbriovca u igru ušao tek u 65. minuti, a u 82. minuti je zaradio i žuti karton.