Zagrebaši srušili mađarski Veszprem u varaždinskoj Areni

PPD Zagreb u drugoj je od tri utakmice ove sezone u Varaždinu upisao prvu pobjedu protiv jednog od favorita SEHA lige, mađarskog Veszprema, rezultatom 27:23.

Rukometaši PPD Zagreba u Areni Varaždin upisali su veliku pobjedu protiv mađarskog prvaka Veszprema rezultatom 27:23. Bila je to druga od tri utakmice ove sezone koje će hrvatski prvak odigrati u Varaždinu te prva pobjeda nakon što su u prvoj utakmici izgubili u Ligi prvaka od poljskog Kielcea.

Momčad Silvija Ivandije odlično je krenula u susret protiv favoriziranih gostiju te je nakon šest minuta igre vodila s 4:0. Prvi pogodak za Mađare postigao je hrvatski reprezentativac Marko Kopljar tek u sedmoj minuti susreta. U nastavku poluvremena, Zagrebaši su održavali prednost od dva ili tri gola i na odmor se otišlo s odličnim rezultatom od 13:10.

U prvih desetak minuta drugoga dijela  igralo se gol za gol, no u 42. minuti mađarska momčad prvi puta u utakmici dolazi do izjednačenja kada kružni napadač Andreas Nillson postiže pogodak za 16:16. No, na sreću to nije potreslo Zagrebaše koji u 52. minuti odlaze na nevjerojatnih pet golova prednosti protiv jedne od najjačih europskih momčadi. Do kraja su hrvatski prvaci rutinski odigrali i utakmica je završila rezultatom 27:23.

Najbolji u redovima Zagrebaša bili su vratar Ivan Stevanović s 14 obrana te kapetan Zlatko Horvat s pet pogodaka, dok su Luka Šebetić i Dobrivoje Marković pogađali četiri puta. Kod Veszprema istaknuo se Dragan Gajić sa sedam pogodaka.

Zagreb je ovom utakmicom došao do osme pobjede u regionalnoj SEHA ligi te s 25 bodova drži treće mjesto ispred današnjeg protivnika Veszprema koji ima tri boda manje, a zaostaje za Meshkovom iz Bresta koji ima bod više, ali i dvije utakmice više. Na čelu poretka je neporaženi Vardar koji već u utorak igra protiv Zagreba u trećoj utakmici pred varaždinskom publikom.