Nedjelja, 28. travnja 2024.

Članovi Ronilačkog kluba Šoderica uspješni na natjecanju u Varaždinu

Natjecanje se održalo u organizaciji Kluba podvodnih aktivnosti Drava

Protekle je subote u Varaždinu održano tradicionalno 32. natjecanje u plivanju perajama na kojem su sudjelovali i članovi koprivničkog Ronilačkog kluba Šoderica.

Natjecanje se održalo u organizaciji Kluba podvodnih aktivnosti Drava. Trebalo je preplivati 6,5 kilometara niz kanal hidrocentrale, a natjecalo se pojedinačno i u parovima.

Članovi Ronilačkog kluba Šoderica

Ujedno je to bila i finalna utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama.

“Vrijeme prekrasno, sunčano, toplo, voda bistra i ne baš hladna, ali gotovo da nije tekla, što je za sve natjecatelje značilo dodatni napor, kao da plivaju u jezeru. No unatoč tome, svi su sretno došli do cilja”, istaknuli su iz Ronilačkog kluba Šoderica.

REZULTATI

Rezultati 6,5 kilometara pojedinačno

Viktor Lovreković je osvojio drugo mjesto, Tin Treščec sedmo, Petar Koluder – deveto, Leo Bradić deseto, a Josip Petak 11. mjesto.

Isabella Victoria Švegović završila je treća, a Antonija Patrčević Lončarić četvrta.

Parovi  žene – Dragica Kramarić i Ana Maria Lach Kramarić – treće mjesto

Parovi muški – Petar Treščec i Dora Bradić – treće mjesto

Klupski plasman – drugo mjesto

REZULTATI

Kup RH u daljinskom plivanju perajama 2023.

Juniori – Viktor Lovreković – prvo mjesto

Mlađi juniori/juniorke – Tin Treščec – drugo mjesto, Isabella Victoria Švegović – drugo mjesto

Veterani – Antonija Patrčević Lončarić – prvo mjesto

Iz Ronilačkog kluba Šoderica posebno su pohvalili najmlađi par Doru Bradić i Petra Treščeca koji imaju samo jedanaest godina, a koji su 6,5 kilometara isplivali za 1 sat i 33 minute u muškoj konkurenciji parova (takve su propozicije) te osvojili brončanu medalju.

“Najmlađi i najmanji hrabro su savladavali kilometar po kilometar i na kraju se okitili odličjem. Tko ne vjeruje koliko je to naporno, neka sam proba. Stoga je njihova medalja posebna”, poručili su iz Ronilačkog kluba Šoderica.