Dinamo pobijedio Istru i ponovno preuzeo vrh ljestvice ispred Osijeka

Dinamo je pobijedio Istru minimalnim rezultatom na Maksimiru. Bila je to posljednja utakmica 29. kola Prve HNL nakon kojeg su Modri ponovno na vrhu ljestvice s dva boda više i utakmicom manje od drugoplasiranog Osijeka.

Pogodak vrijedan sva tri boda za Dinamo zabio je Bruno Petković u 41. minuti s bijele točke. Bosančić je napravio katastrofalnu pogrešku, Petković je ukrao loptu, a Galilea ga je pokosio dok je išao prema golu Istre.

Robbie Burton je dobio crveni karton u 88. minuti nedugo nakon što je ušao u igru. Sudac je odlučio tako nakon pregleda VAR-a. Đonom je zahvatio protivnika u jednom startu.

REZULTATI 29. KOLA:

Varaždin – Šibenik 1:1, Gorica – Slaven Belupo 0:1, Hajduk – Osijek 0:1, Rijeka – Lokomotiva 3:0, Dinamo – Istra 1961 1:0.