Ljubav prema prirodi i nesebičnost ponovno su na djelu u obitelji Petričević.
Naime, Božica i Mladen Petričević, koji se već više od 40 godina bave uzgojem cvijeća, odlučili su gradu Koprivnici darovati više od 100 sadnica cvijeća, među kojima se nalazi čak 20 različitih vrsta.
Donirane sadnice krasit će Gradske bazene Cerine, ali i druge javne površine diljem grada, ovisno o njihovoj vrsti i namjeni.
Ovo nije prva donacija obitelji Petričević, prije nekoliko godina svojim su darom oplemenili gradske površine grmolikim biljem. Njihova predanost i ljubav prema cvijeću već je desetljećima prepoznata među građanima, a njihova kolekcija svjedoči o istinskoj strasti prema uzgoju biljaka.
“Cvijeće je dio naše svakodnevice i života. Kada ga darujemo drugima i vidimo kako uljepšava gradske površine, osjećamo da naš trud ima još veći smisao”, istaknula je Božica Petričević.
Uz uzgoj cvijeća, obitelj Petričević njeguje i bogatu tradiciju u stočarstvu i peradarstvu, uzgajaju krave, paunove, fazane te različite vrste golubova. Posebno zanimljiv detalj njihova imanja su i povišene gredice u vrtu, koje privlače pozornost svakog posjetitelja.
Zahvaljujući ovakvim gestama, Koprivnica postaje još ljepši i bogatiji zelenilom, a primjer obitelji Petričević pokazuje koliko ljubav i trud pojedinaca mogu doprinijeti zajednici.
Foto: Komunalac Koprivnica
Cijelu fotogaleriju možete pogledati OVDJE.