FOTO, VIDEO Slaven Belupo i Šibenik podijelili bodove u Koprivnici

U prvoj utakmici 22. kola HT Prve lige večeras su se u Koprivnici sastali nogometaši Slavena Belupa i Šibenika.

Pobjednika nije bilo, iako je domaćin prema stvorenim prilikama bio bliže pobjedi.

Zoran Zekić u ovom susretu nije mogao računati na kartoniranog Zapatu, bolesnog Laušića te ozlijeđene Krstanovića, Parackog i Zirduma. Stoga su u napadu zaigrali Zvonarek i Grgić, a iza njih Brković.

Slavenovo vodstvo omogućilo je navijačima besplatan ulaz na utakmicu, a njih je već u 16. sekundi susreta šokirao Antonio Marin koji je iz blizine pogodio domaću mrežu nakon asistencije Delića s lijeve strane.

Slaven Belupo - Šibenik
Arijan Brković pred golom Šibenika // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

Uspjeli su se Farmaceuti brzo vratiti. Kapetan Božić je u 17. minuti dubinskom loptom pronašao Alena Grgića koji je petom lijepo prihvatio loptu i onda matirao Rogića za 1:1.

Imao je Grgić do kraja poluvremena još dvije prilike. Prvo je s 25 metara pogodio gredu, potom je nakon ubačaja Gode s 12 metara tukao iznad vratiju.

U drugom poluvremenu Kvesić je u 67. minuti tukao iskora s lijeve strane, ali se Sušak nije dao iznenaditi.

Još jednu gredu pogodili su Farmaceuti u nastavku, u 78. minuti Goda je ubacio, a Kvržić glavom s pet metara bio blizu preokreta.

Rezultat se do kraja nije mijenjalo, ostalo je 1:1 kao i u kolovozu…

Pozdrav sudaca i kapetana Ćurića i Božića // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 1:1 (1:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 1013. Sudac: Fran Jović (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (3-4-1-2): Sušak – Božić, Van Bruggen, Soldo – Bosec, Marina, Caimacov (od 88. Mlinarić), Goda – Brković (od 65. Kvržić) – Grgić, Zvonarek (od 79. Bogojević). TRENER: Zoran Zekić.
ŠIBENIK (3-4-2-1): Rogić – Batarelo (od 74. Grdić), Perić, Bilić – Jakoliš, Skorup, Rak, Kvesić – Ćurić (od 83. Bačelić Grgić), Marin (od 90. Bilić) – Delić (od 83. Sahiti). TRENER: Ferdo Milin.
STRIJELCI: 0:1 Marin (1), 1:1 Grgić (17).

10. Hrv. dragovoljac 21 1 4 16 16:51 7

PAROVI 22. KOLA: Slaven Belupo – Šibenik 1:1, Gorica – Hajduk (subota, 15.00), Rijeka – Lokomotiva (subota, 17.05), Hrvatski dragovoljac – Osijek (nedjelja, 15.00), Istra 1961 – Dinamo (nedjelja, 17.05).