Utorak, 16. travnja 2024.

Hrvatska u Beču pobijedila Austriju i osigurala Final Four Lige nacija

Momčad Zlatka Dalića nakon ove pobjede u odličnom raspoloženju čeka nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru krajem godine

Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjelju je gostovala kod Austrije u Beču u utakmici 6. kola skupine Lige nacija. Utakmica je odigrana na Prateru pred velikim brojem hrvatskih navijača.

Poveli su Vatreni lijepim golom kapetana Luke Modrića na asistenciju Nikole Vlašića u 7. minuti, ali je već u 9. minuti Baumgartner nakon pogreške naše obrane izjednačio na 1:1.

Nedugo nakon ulaska u igru, Marko Livaja je u 69. minuti glavom iz blizine pogodio nakon ubacivanja Ivana Perišića.

Pobjedu je Hrvatskoj osigurao Dejan Lovren, koji je također glavom nakon kornera nakon ubačaja Lovre Majera postavio 1:3.

Bio je to i konačni rezultat ogleda na Prateru. Hrvatska je s četiri pobjede osigurala prvo mjesto u skupini i plasman na Final Four Lige nacija, koji će se održati u lipnju sljedeće godine, vjerojatno u Amsterdamu.

Momčad Zlatka Dalića nakon ovog trijumfa u odličnom raspoloženju čeka nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru krajem godine.

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Lovren, Gvardiol, Barišić (od 63. Sosa) – Modrić, Brozović (od 18. Majer), Kovačić (od 84. Kramarić) – Vlašić (od 84. Pašalić), Budimir (od 62. Livaja), Perišić. IZBORNIK: Zlatko Dalić.