Utorak, 23. travnja 2024.

Ivan Dolček ekspresno zabio u debiju za Familicao

Ivan Dolček, 21-godišnji nogometaš iz Podravskih Sesveta, danas je postigao pogodak u svom debiju za portugalski Famalicao.

Dolček je iz Slavena Belupa 2019. godine prešao u Hajduk za pola milijuna eura, a splitski klub ga je u zimskom prijelaznom roku posudio portugalskom prvoligašu koji se bori za opstanak.

U 22. kolu prvenstva na Gradskom stadionu u Famalicau domaćin je protiv Moreirensea već vodio 4:0 kad je Dolček ušao u igru u 67. minuti.

Samo dvije minute kasnije zabio je mladi Podravac svoj debitantski gol u novom dresu te se tako na najbolji mogući način predstavio portugalskoj publici.

Ostalo je 5:0, a Famalicao je ovom uvjerljivom pobjedom stigao u zonu spasa, na 15. mjesto s 20 bodova, dok je Moreirense 16. s bodom manje.

Za postavu gostiju treću utakmicu u nizu nije konkurirao koprivnički veznjak Nikola Jambor.