Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Molnar u zadnjoj sekundi zabio tricu za pobjedu Podravca, Križevčani uvjerljivi protiv Virovitice

Ovoga vikenda odigrane su tri utakmice četvrtog i jedna utakmica šestog kola Druge lige sjever.

U najzanimljivijoj utakmici četvrtog kola, Ivančica iz Ivanca postigla je i četvrtu pobjedu. Zagorci su bili uvjerljivo bolji od Međimurja, 85:63. Do nove pobjede prevodio ih je Filip Rožman (23, 2×3), a dvoznamenkasti broj koševa još su postigli Smontara i D. Herceg po 14, Morović 13, Putar 12.

Kod gostiju iz Čakovca najefikasniji je bio Golik (24, 2×3). Bila je to treća od ukupno četiri pobjede Ivančice nad ekipama koje su na papiru bile favoriti protiv Ivančana. Nakon ovih pobjeda Ivančica se promovirala u legitimnog kandidata za sam vrh ljestvice.

Radnik se lakše od očekivanog vratio s oba boda iz Virovitice i zadržao prvo mjesto na tablici. Križevčani su bili uvjerljivo bolji od Virke, 83:60. Prvo ime susreta bio je Tomislav Matoić (23, 2×3), a  uz njega najviše su pobjedi doprinijeli Biondić (14), Jukić (12) i Maslić (10).

Zanimljivo je da je trener Radnika, Ante Tomas dao priliku svim igračima i da se svih dvanaest upisalo u strijelce. Kod Virke nitko nije bio naročito raspoložen, a dvoznamenkasti broj koševa postigli su samo Ferenčević (12), Matišić (11) i Golub (10). Ovo je već četvrti poraz Virovitičana, što nakon vrlo dobro odigranih kup utakmica nije bilo za očekivati.

U utakmici dviju ekipa koje do ovog kola nisu imale pobjedu, Petar Zrinski iz Vrbovca je iskoristio domaći parket i 79:70 pobijedio bjelovarski Vedi. Karlo Pandur (21) je bio najbolji igrač susreta, a veliki doprinos pobjedi dali su Kravos (15) i Topić (14). Kod Bjelovarčana  Vrdoljak (17), Šobak (16) i Ćurić (15) bili su jedini koliko toliko raspoloženi.

Utakmica Podravac – Vindija odgođena je zbog samoizolacije igrača Vindije, a Koprivnica – Grafičar nisu igrali jer je ekipa Koprivnice odustala od natjecanja.

U unaprijed odigranom susretu 6. kola igrali su u Virju, Podravac i Bjelovar. Utakmica je bila vrlo uzbudljiva i puna preokreta. Domaći su dobro otvorili utakmicu i poveli 18:10, ali su gosti već do kraja prve četvrtine preokrenuli na 30:22 u svoju korist. Virovski bijelo-crveni su u drugoj četvrtini zaigrali bolje i efikasnije i na poluvrijeme otišli s prednošću, 50:40. Kada se očekivalo da domaćin prelomi utakmicu, treću četvrtinu su ponovno dobili gosti i vratili utakmicu u neizvjesnost.

U zadnjoj dionici čak su i vodili, da bi utakmica ušla u potpuno neizvjesnu završnicu, tim više što kod domaćih na parketu više nije bilo Šestaka, Stajkua i S. Zadravca, koji su izašli zbog pet osobnih greški.

Zadnji napad imao je kod neriješenog rezultata Podravac, a u junaka utakmice pretvorio se rekovalescent, Karlo Molnar koji je sa zvukom sirene iz kuta igrališta pogodio tricu i postigao svoje jedine koševe na utakmici, za pobjedu Podravaca, 77:74. Kod prilično indisponiranih domaćina najviše koševa su postigli S. Zadravec (18, 2×3), Odobašić (17, 1×3) i Šestak (11), a kod gostiju iz Bjelovara, Vrinjanin (20), Tušek (18, 2×3), Perković (14, 4×3).