Župnik Igor Radašić, nakon 11 godina provedenih u župama svetih Kuzme i Damjana u Kuzmincu te svetog Emerika u Imbriovcu, svoje svećeničko služenje nastavlja u Župi svete Marije Magdalene u Štrigovi.
Velečasni Radašić oprostio se od župljana svetom misom zahvalnicom u Kuzmincu, nakon koje je više od 300 vjernika počastio ručkom.
Mnogobrojni vjernici došli su se oprostiti s omiljenim župnikom te mu i tako iskazati zahvalu za godine provedene zajedno. Među gostima i uzvanicima bio je i načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić koji mu je za trajnu uspomenu i lijepo sjećanje na vrijeme provedeno s župljanima poklonio prigodnu sliku. Župnik Radašić stolovao je i u Velikom Otoku, Malom Otoku, Zablatju, Antolovcu i Kutnjaku, naglasili su iz legradske općinske uprave.
“Hvala velečasnom Igoru, prije svega na lijepoj suradnji, i želim mu mir i ustrajnost u daljnjem služenju. Velečasnom Josipu Sariću, koji je imenovan novim župnikom u Kuzmincu i Imbriovcu, želimo, pak, dobrodošlicu i puno uspjeha u novoj službi”, istaknuli su iz susjedne rasinjske Župe Našašća svetog Križa.
Misno slavlje je animirao rasinjski župni zbor, a misu zahvalnicu nije propustio ni načelnik Općine Rasinja Davor Tetec.
“Našeg novog župnika, velečasnog Igora, dočekujemo otvorena srca. Svaki novi pastir prilika je da i mi kao zajednica obnovimo svoje predanje. Jer Crkva nije samo ono što ostavljamo jedni drugima – nego ono što izgrađujemo jedni u drugima. Neka se vlč. Igor među nama osjeća kao kod kuće. Dobro došao u naš štrigovski kraj – u najlepši falaček Međimurja”, poručili su, pak, velečasnom Radašiću iz njegove nove župe.
Foto: Privatna arhiva i Župa Rasinja
Više fotografija pogledajte OVDJE.