Ponedjeljak, 28. srpnja 2025.

Sjeo za volan s 3,65 promila pa udario u prometne znakove, smjerokazne stupiće i betonski stup

Zadobio je tjelesne ozljede, a medicinska mu je pomoć pružena u Općoj bolnici Varaždin

- Oglas -

U prometnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko 18 sati na državnoj cesti D2 u mjestu Zamlaka ozlijeđena je jedna osoba.

Muškarac (53) je upravljao osobnim vozilom pod utjecajem alkohola od 3,65 promila, krećući se iz smjera Vrbanovca prema Zamlaki.

“Zbog neprilagođene brzine uvjetima i stanju kolnika, u lijevom je zavoju vozilom sletio udesno izvan kolnika na zelenu površinu i nisko raslinje, gdje se nastavio nekontrolirano kretati te je udario u dva prometna znaka i smjerokazne stupiće. Nakon toga, vozilom se dva puta vratilo na kolnik, ali je ponovno sletio s ceste te je udario u betonski stup javne rasvjete”, priopćila je Policijska uprava varaždinska.

- Oglas -

Također, tijekom vožnje nije koristio sigurnosni pojas.

Vozač je u prometnoj nesreći zadobio tjelesne ozljede, medicinska mu je pomoć pružena u Općoj bolnici Varaždin, a njegove će ozljede biti naknadno okvalificirane.

Zbog počinjenih prekršaja i izazivanja prometne nesreće, 53-godišnjaku prijeti izricanje novčane kazne u iznosu do 3170 eura ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom do 12 mjeseci.

Nakon pravomoćnosti odluke o prekršaju odredit će mu se šest negativnih prekršajnih bodova, priopćila je policija.

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti