Subota, 20. travnja 2024.

Slaven Belupo nemoćan protiv raspoložene Istre

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su ugostili Istru 1961 u utakmici 9. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Gosti su rano poveli, već u 10. minuti Boultam je iskoristio pogrešku Markovića i ubacio na drugu vratnicu gdje je Petković iz blizine pogodio za 0:1.

U 29. minuti već je bilo 0:2. Lopta je stigla do Caceresa koji ju je u kaznenom prostoru poslao do Ercega, a Istrin centarfor iz blizine je lako matirao Markovića.

Slaven je djelovao vrlo blijedo u prvom poluvremenu, pa je trener Zekić već u 43. minuti promijenio čak tri igrača. Umjesto Tepšića, Žuljevića i Branštetera ušli su Christopoulos, Martinaga i Krstanović.

Slaven je u nastavku napadao, ali su gosti došli i do trećeg pogotka kojim su riješili pitanje pobjednika. Erceg je uposlio Boultama za 0:3 u 67. minuti.

Do kraja promjene rezultata nije bilo, skromno izdanje Slavena rezultiralo je drugim uzastopnim porazom.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će u petak ugostiti momčad Varaždina u susjedskom derbiju sjevera.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE.

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 0:3 (0:2)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 875. Sudac: Pečarić (Zagreb).
SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Tepšić (od 43. Christopoulos), Božić, Talys – Kvržić, Mudražija – Crnac (od 70. Kocijan), Fanimo (od 70. Manaj), Žuljević (od 43. Martinaga) – Branšteter (od 43. Krstanović). TRENER: Zoran Zekić.
ISTRA 1961: Majkić – Kadušić, Bradarić, Perković, Rovis (od 84. Kopljar) – Petrusenko, Mlinar (od 68. Lisica), Caseres – Petković, Erceg (od 84. Bakrar), Boultam (od 76. Antovski). TRENER: Gonzalo Garcia.
STRIJELCI: 0:1 Petković (10), 0:2 Erceg (29), 0:3 Boultam (67).

10. Rijeka 8 1 2 5 6 14 -8 5

REZULTATI 9. KOLA: Šibenik – Hajduk 1:1, Rijeka – Osijek 0:3, Gorica – Dinamo 0:1, Slaven Belupo – Istra 1961 0:3, Lokomotiva – Varaždin (nedjelja, 21.05).
PAROVI 10. KOLA: Slaven Belupo – Varaždin (petak, 19.00), Gorica – Osijek (subota, 16.55), Hajduk – Istra 1961 (subota, 19.05), Rijeka – Šibenik (nedjelja, 15.00), Lokomotiva – Dinamo (nedjelja, 17.15).