Ponedjeljak, 9. lipnja 2025.

Vozačica oduzela prednost i skrivila tešku nesreću. Četiri osobe ozlijeđene

Nije se zaustavila na znak obaveznog zaustavljanja i zaustavne pune linije, već je zadržavajući smjer kretanja ravno, ušla u raskrižje

- Oglas -

Policija je objavila detalje teške prometne nesreće koja se dogodila u nedjelju oko 18.20 sati u Selniku, naselju u sastavu Grada Ludbrega, a u kojoj su ozlijeđene četiri osobe.

Žena (61) je upravljala osobnim vozilom Glavnom ulicom iz smjera Međimurske ulice u smjeru Ludbrega. Dolaskom do raskrižja s državnom cestom D-2 na kojem je trenutačno semafor izvan funkcije te se prometom upravlja postavljenim prometnim znakovima, nije se zaustavila na znak obaveznog zaustavljanja i zaustavne pune linije, već je zadržavajući smjer kretanja ravno, ušla u raskrižje na državnu cestu D-2.

“Iako je navedena cesta prometnim znakom označena kao cesta s prednošću prolaska, započela je uključivanje u promet iste, a da prethodno nije propustila sva vozila koja su se kretala istom. Pritom je oduzela prednost prolaska osobnom vozilu kojim je iz smjera Poljanca u smjeru Sigeca Ludbreškog upravljala 54-godišnjakinja te prednjim dijelom vozila udarila u lijevi bočni dio navedenog vozila”, priopćila je Policijska uprava varaždinska.

- Oglas -

Udareno se vozilo od siline udarca višestruko prevrnulo po kolniku te se zaustavilo na desnom boku na kolniku, dok je vozilo 61-godišnjakinje stražnjim dijelom udarilo u metalni ormarić električnih instalacija semafora.

U prometnoj su nesreći ozlijeđene obje vozačice i po jedan putnik iz svakog vozila, starosti 50 i 65 godina.

“Dojavu o prometnoj nesreći dobili smo u 18.26 sati te na mjesto intervencije izlazimo s tri vozila i 11 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije uviđamo da se radi o sudaru dvaju automobila te da je jedno vozilo preokrenuto na bok s dvije prikliještene osobe. Pristupili smo stabilizaciji vozila, rezanju i odmicanju krova. Unesrećene smo stavili na dasku za imobilizaciju te ih dalje predajemo na obradu djelatnicima HMP-a Ludbreg”, stoji u objavi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Ludbreg.

Svima je medicinska pomoć pružena u Općoj bolnici Varaždin, a njihove će se ozlijede okvalificirati naknadno, stoji u izvješću PU varaždinske.

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti