Nedjelja, 25. siječnja 2026.

Pijani bijeg Audijem prerastao u pokušaj ubojstva policajca uz pucnjavu i opsadu kuće

Prava drama odvijala se puna četiri sata, ali srećom nije bilo žrtava. Očevidom rukovodi Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu te je kriminalističko istraživanje u tijeku

- Oglas -

Policijska uprava zagrebačka sinoć oko 2.05 sati zaprimila je dojavu da se iz smjera Dugog Sela prema zapadu kreće osobni automobil marke Audi, zagrebačkih registarskih oznaka, čiji vozač krivuda po cesti te je najvjerojatnije pod utjecajem alkohola.

Nakon takve informacije, policijski službenik uočio je automobil koji se dovodi u vezu s dojavom. Krenuo je za njim u namjeri njegova zaustavljanja, no vozač se oglušio i dao u bijeg, iako mu je jasnim uključenim svjetlosnim i zvučnim signalima na policijskom vozilu na taj način dana naredba da se zaustavi.

Ujedno, u dva navrata načinom vožnje doveo je u opasnost policijskog službenika u službenom vozilu.

- Oglas -

Dolaskom na područje Sesveta, uključila se još jedna ophodnja s ciljem sigurnog zaustavljanja vozača Audija.

Dolaskom do Ulice Ive Politea u Sesvetama, vozač se zaustavio na parkiralištu poduzeća, nakon čega mu je policijski službenik službenim vozilom prepriječio put, izašao iz vozila i krenuo prema njemu kako bi ga uhitio.

Osumnjičeni u tom trenutku pokreće vozilo i kreće prema policijskom službeniku kako bi ga udario i nastavio bijeg.

Policijski službenik radi zaštite svog života baca se na tlo te uporabljuje sredstva prisile, odnosno iz službenog vatrenog oružja ispaljuje dva hica u smjeru prednjih pneumatika.

Druga ophodnja, koja se u Sesvetama priključila tom policijskom službeniku, nakon toga kreću za vozačem u bijegu te uočavaju da se zaustavio u Ulici Ilije Gregorića u Sesvetama i pobjegao u obližnju kuću.

- Oglas -

S obzirom na ozbiljnost cijelog događaja, planirano se pristupilo stavljanjem kuće pod nadzor te je oko 6.10 sati muškarac uhićen i priveden u službene prostorije policije gdje je utvrđeno da se radi o 33-godišnjaku.

Očevidom rukovodi Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu te je kriminalističko istraživanje u tijeku, priopćili su upravo iz Policijske uprave zagrebačke.

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti