Članovi koprivničkog Jet ski kluba Racer Dorijan Jakopanec i Jurica Marović proteklog su vikenda sudjelovali na europskom jet ski prvenstvu održanom u Győru u Mađarskoj.
Natjecanje je okupilo oko 150 jet ski sportaša iz svih dijelova svijeta. Dorijan je nastupao u ski GP3 klasi (#236), a Jurica u runabout GP4 klasi (#77). U klasifikacijama (pole position) je Dorijan zauzeo prvu poziciju, dok je Jurica zauzeo drugu.
“Najzanimljivija utrka za Dorijana je bila druga. Naime, na prvoj je bovi nakon starta opao jer mu se zbog vala koji ga je zapljusnuo izvadila narukvica iz jeta (jet staje) te nakon zadnjeg mjesta do kraja utrke završava na drugom mjestu”, istaknuli su iz koprivničkog Jet ski kluba Racer.
Dorijan je na kraju natjecanja osvojio sjajno drugo mjesto i srebrnu medalju te pokazao svoju spretnost u nepredvidivim situacijama, kao i izniman osjećaj za brzinu.
Jurica je u svojoj klasi nakon odličnog pole positiona završio na osmom mjestu.