FOTO Dan za pamćenje za malog Koprivničanca Noela: na terenu podržao Dinamovce protiv Chelsea

On je bio ispred Stefana Ristovskog koji je protiv Chelsea odigrao sjajnu utakmicu, a u drugom poluvremenu Kepa i greda zaustavili su njegov opasan udarac da ne bude i 2:0

Nogometaši Dinama u utorak su na zagrebačkom Maksimiru u predivnoj atmosferi ugostili engleski Chelsea na otvaranju nove sezone Lige prvaka i priredili pravu senzaciju pobijedivši minimalnim rezultatom.

Londonski Bluesi su bili veliki favoriti, no momčad Ante Čačića pronašla je svoju priliku kroz discipliniranu obranu i kontranapad te veliku borbenost svih igrača.

Maksimir je ‘eksplodirao’ kad je Mislav Oršić zabio za rano vodstvo zagrebačkih Modrih u 13. minuti. Nakon Petkovićeve asistencije glavom, Oršić je pretrčao pola terena, riješio se skupocjenog Chelseajevog stopera Fofane i lagano potkopao loptu koja je pokraj vratara Kepe otišla u mrežu. Unatoč brojnim prilikama i s jedne i više s druge strane rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao i veliko slavlje moglo je početi. Ovo je utakmica koja će se zaista pamtiti, jedna od najvećih pobjeda hrvatskih klubova u povijesti.

A ovu utakmicu u Maksimiru posebno će pamtiti i Noel Rus, 7-godišnji Koprivničanac koji je imao tu čast, privilegiju i sreću da bude s drugim mališanima dio ovog spektakla. Naime, kako tradicija to nalaže u velikim utakmicama, u pratnji nogometaša su i djeca, a jedan od njih ovaj put bio je i Noel. On je bio točno ispred Stefana Ristovskog koji je protiv Chelsea odigrao sjajnu utakmicu, a u drugom poluvremenu Kepa i greda zaustavili su njegov opasan udarac da ne bude i 2:0.

Inače, njegov tata Vladimir, koprivnički ugostitelj i predsjednik NK Miklinovca, strastveni je navijač i Dinama i Chelsea. Mnogi su ga pitali za koga će navijati, a on je mudro prije utakmice odgovorio – bit ću za plave. Odabrao je dobru stranu. Kao i njegov sin Noel.

06.09.2022., stadion u Maksimiru, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 1. kolo, skupina E, GNK Dinamo - FC Chelsea. 06.09.2022., stadion u Maksimiru, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 1. kolo, skupina E, GNK Dinamo - FC Chelsea. 06.09.2022., stadion u Maksimiru, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 1. kolo, skupina E, GNK Dinamo - FC Chelsea. 06.09.2022., stadion u Maksimiru, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 1. kolo, skupina E, GNK Dinamo - FC Chelsea.