Četvrtak, 25. travnja 2024.

FOTO Dinamo ekspresnim preokretom do pobjede u Koprivnici

Nogometaši Slavena Belupa u subotu navečer su na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici ugostili zagrebački Dinamo u 2. kolu SuperSport HNL-a.

Počelo je vatreno, već nakon 30 sekundi sudac Kolarić dosudio je kazneni udarac za domaćina. Tukao je Marina, Livaković ga je pročitao, ali je Slavenov veznjak prvi bio na odbijenoj lopti te je poentirao za 1:0.

Već u 8. minuti Dinamo je izjednačio. Drmić je uposlio Baturinu koji se fino snašao i pogodio za 1:1.

U 15. minuti uslijedio je prodor Menala po desnoj strani i asistencija na Oršića koji je na drugoj vratnici glavom pogodio za brzi preokret Modrih.

Nije se još Slavenova momčad snašla nakon dva primljena gola, a ubrzo je stigao i treći. Oršić je tukao s ruba kaznenog prostora nakon kornera, Sušak je obranio, ali je svoju priliku dočekao Drmić i iz blizine poentirao za 1:3.

Krajem prvog poluvremena mogao je Dinamo povećati prednost, ali je Sušak obranio neugodne udarce Drmića i Bočkaja.

U nastavku je Slaven Belupo igrao podređenu ulogu. Sušak je spašavao od veće katastrofe, ali nije mogao spriječiti petardu u svojoj mreži.

Za 1:4 zabio je Mišić glavom nakon ubačaja Oršića iz kornera, a konačnih 1:5 nakon solo akcije u 90. minuti postavio je Špikić.

SLAVEN BELUPO – DINAMO 1:5 (1:3)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja: 2613.
Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec).
SLAVEN BELUPO (4-3-3): Sušak – Bosec, Božić, Soldo, Kvržić – Marina (od 77. Behram), Bašić (od 46. Kocijan), Caimacov (od 77. Mihalić) – Crnac, Branšteter (od 46. Fanimo), Hoxha (od 77. Žuljević). TRENER: Zoran Zekić.
DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Moharrami, Ristovski, Lauritsen, Bočkaj (od 77. Štefulj) – Mišić (od 81. Tolić), Ljubičić (od 67. Ivanušec) – Menalo, Baturina, Oršić (od 77. Špikić) – Drmić (od 67. Petković). TRENER: Ante Čačić.
STRIJELCI: 1:0 Marina (2), 1:1 Baturina (8), 1:2 Oršić (15), 1:3 Drmić (19), 1:4 Mišić (74), 1:5 Špikić (90).

10. Istra 1961 2 1 0 1 1 4 -3 0

REZULTATI 2. KOLA: Istra 1961 – Varaždin 1:2, Gorica – Šibenik 0:0, Slaven Belupo – Dinamo 1:5, Lokomotiva – Osijek (nedjelja, 21.00), Hajduk – Rijeka (odgođeno).
PAROVI 3. KOLA: Šibenik – Lokomotiva (petak, 18.55), Dinamo – Istra 1961 (petak, 21.00), Varaždin – Hajduk (subota, 19.00), Osijek – Slaven Belupo (nedjelja, 18.55), Rijeka – Gorica (nedjelja, 21.00).