FOTO Đurđevački Graničar nakon poraza od Bjelovara u podravskom i derbiju začelja dočekuje Podravac iz Virja

Radnik Križevci gostovat će ove subote u Bjelovaru, a Tehničar iz Cvetkovca kod Papuka u Orahovici. Dvije utakmice 13. kola Treće HNL Sjever odgođene su zbog koronavirusa

U zaostaloj utakmici 10. kola Treće HNL Sjever nogometaši Graničara u Đurđevcu su u srijedu ugostili Bjelovar i izgubili rezultatom 2:0.

Objektivno kvalitetnijoj i iskusnijoj momčadi Bjelovara mladi Picoki bili su tvrd i zahtjevan orah.

U prvom poluvremenu igrao se tvrd i brz nogomet s dosta grešaka u dodavanjima obiju momčadi.

Graničar uspješno odolijeva napadima iskusnih Bjelovarčana te stvara i svoje prilike za pogodak.

U 25. minuti utakmice, nakon brze i smislene akcije te nakon ubačaja na vrh peterca, lopta dolazi do zaboravljenog Ainadou Philippe Jacoquesa Ronija, koji neometan zabija odličnom mladom golmanu Graničara Stanešiću za vodstvo Bjelovara, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu mladi Picoki igraju brže i bolje, uspostavljajući ravnopravnu igru, te stvaraju nekoliko izglednih prilika.

Najizgledniju stvaraju u 70. minuti kada, nakon odlično iskombinirane akcije, lopta dolazi do odličnog Leona Šanteka, koji sa sedam metara pogađa igrača Bjelovara na gol liniji.

Graničar nastavlja s napadima sve do 85. minute kada iz vlastite greške i neuspjelog zaleđa pred Stanešića izbija Pranjić kojeg Stanešić ruši, po mišljenju većine aktera utakmice, izvan šesnaesterca, no sudac Presečan dosuđuje jedanaesterac za Bjelovar, kojeg za vodstvo i konačan rezultat realizira Tomislav Pleić.

Picoki u nastavku prvenstva već ove subote na svojem stadionu dočekuju Podravac iz Virja u podravskom derbiju i derbiju začelja.

U drugoj zaostaloj utakmici 10. kola Polet iz Svetog Martina na Muri s 2:1 je slavio na gostovanju kod varaždinskog Varteksa.

U 13. kolu Treće HNL Sjever, i dalje bez publike, u subotu s početkom u 13.30 sati sastaju se Bjelovar i Radnik Križevci, Papuk Orahovica i Tehničar Cvetkovec, Graničar Đurđevac i Podravac Virje te Varteks Varaždin i Virovitica. Zbog koronavirusa odgođena je utakmica između Podravine i Poleta te Rudara i Mladosti iz Ždralova