Subota, 20. travnja 2024.

FOTO Napeta utakmica u Đurđevcu: nogometaši Koprivnice i Pitomače prezentirali odličan nogomet

Na stadionu Vlado Leščan Duspe u Đurđevcu u odličnoj atmosferi u utorak je odigrana pripremna utakmica između dviju dobrih ekipa, trećeligaša Koprivnice i četvrtoligaša Pitomače.

Utakmica visokog tempa s puno trke i velikom terenskom inicijativom igrača Koprivnice na kraju je ipak završila 3:2 pobjedom Pitomače.

Igrači Pitomače odlično pariraju presingu hrvatskog trećeligaša i već u 15 minuti iz jedne kontre, nakon odličnog dubinskog proigravanja u peterac zelenih, Milinović zabija za vodstvo četvrtoligaša.

Koprivnica i dalje visoko napada i dominira sredinom terena, no ne uspijeva izjednačiti.

U drugom poluvremenu igrači Koprivnice i nadalje dominiraju igrom što rezultira izjednačenjem u 65. minuti igre. Strijelac za zelene bio je junior Anić.

No, već pet minuta kasnije, poslije brzog prodora Peršića po desnoj strani i ubačaja u šesnaesterac zelenih, Matančić zabija iz gužve za novo vodstvo Pitomače.

U 70. minuti nakon gužve u petercu Pitomače sudac Vecko dosuđuje jedanaesterac za Koprivnicu zbog povlačenja napadača zelenih. Salajec sigurno pogađa za novo izjednačenje.

U 83. minuti Peršić udarcem s 10-ak metara pogađa za pobjedu Pitomače.

Igrači Pitomače nastavljaju svoje pripreme za nastavak prvenstva u Četvrtoj nogometnoj ligi u sportskom kampu Sveti Martin na Muri, a Koprivnica će sljedeću provjeru imati u nedjelju u Ferdinandovcu.