Petak, 3. svibnja 2024.

FOTO Slaven Belupo s igračem manje do vrijednog boda u Velikoj Gorici

U Velikoj Gorici je u ponedjeljak odigrana posljednja utakmica 15. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Gorice i Slavena Belupa.

Susret je trebao biti odigran u nedjelju navečer, ali je odgođen zbog guste magle u Turopolju.

Već u 2. minuti gosti su stvorili prvu priliku, Hoxha je ubacio s lijeve strane, a pred vratima je malo zakasnio Krstanović.

Talys je u 9. minuti ubacio za Crnca čiji je opasan pokušaj Banić obranio nogom. Uslijedio je korner i rano vodstvo Farmaceuta.

Iz kuta je ubacio Talys, a glavom s četiri metra loptu u mrežu usmjerio Matko Zirdum koji je u skoku bio viši od Steenvoordena.

Mogao je Hoxha dvije minute kasnije povećati vodstvo, ali je iz dobre pozicije poslao loptu malo pokraj vratiju.

Gorica je prvi put zaprijetila u 18. minuti kad je snažno opalio Kapulica, no Čović je obranio.

A onda je u 21. minuti potpuno nepotrebni prekršaj na suparničkoj polovici napravio Slavenov kapetan Mateo Kocijan, za što mu je sudac Bebek pokazao drugi žuti karton.

U 31. minuti opet je tukao 17-godišnji Kapulica, no Čović je još jednom bio siguran.

Gorica je u trećoj minuti sudačke nadoknade ipak stigla do izjednačenja, u gužvi se najbolje snašao Vujnović koji je iz blizine poentirao za 1:1.

Uoči početka drugog poluvremena treneri Angelovski i Zekić napravili su po dvije promjene, a prvu je priliku imao Krstanović koji je u 46. minuti nakon ubačaja Talysa tukao pokraj gola.

Gorica je napadala cijelo drugo poluvrijeme, a jedan od rijetkih kontranapada gostiju u 65. minuti nije iskoristio Hoxha.

Jovičić je u 82. minuti isprobao udarac iz daljine, no otišla je ta lopta dosta daleko od okvira.

Jalovi su bili domaći napadi, Slaven se bez većih problema obranio i osvojio vrijedan bod igrajući s čovjekom manje u većem dijelu utakmice u Velikoj Gorici.

Farmaceuti već u srijedu gostuju u Nedelišću u utakmici osmine finala SuperSport Hrvatskog kupa, potom u subotu u prvenstvu dočekuju Lokomotivu.

Arbër Hoxha
Arbër Hoxha // Foto: NK Slaven Belupo

GORICA – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:1)
VELIKA GORICA – Stadion HNK Gorica. Gledatelja 350. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).
GORICA: Banić – Raspopović, Steenvoorden (od 46. Jovičić), Krizmanić, Keita – Pršir, Francois (od 46. Prokopp) – Mitrović (od 59. Jurić), Suk, Kapulica (od 59. Cruz) – Vujnović.
TRENER: Igor Angelovski.
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Zirdum, Soldo, Talys – Kocijan, Marina (0d 90+1. Kvržić) – Crnac (od 46. Božić), Mudražija (od 46. Mioč), Hoxha (od 86. Žuljević) – Krstanović (od 86. Bašić).
TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Zirdum (10), 1:1 Vujnović (45+3).
CRVENI KARTON: Kocijan (21 – drugi žuti; prekršaj s leđa).

10. Gorica 15 1 4 10 11 23 -12 7

REZULTATI 15. KOLA: Šibenik – Varaždin 1:2, Rijeka – Istra 1961 0:1, Osijek – Dinamo 1:0, Lokomotiva – Hajduk 2:2, Gorica – Slaven Belupo 1:1.
PAROVI 16. KOLA: Istra 1961 – Gorica (petak, 18.00), Slaven Belupo – Lokomotiva (subota, 15.00), Hajduk – Osijek (subota, 17.30), Varaždin – Rijeka (nedjelja, 15.00), Dinamo – Šibenik (nedjelja, 17.10).