KOŠARKAŠKI SJEVER Virovski Podravac i varaždinska Vindija na vrhu prvenstvene ljestvice

Odigrano je nepotpuno četvrto kolo Druge košarkaške lige Sjever poslije kojeg su Podravac i Vindija zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice.

Podravac je u furioznom tempu u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika utakmice s Labradom. Već kod odlaska na veliki odmor bilo je 66:40. Drugo poluvrijeme je proteklo u revijalnom tonu jer su trener i trenerica rotirali sve igrače.

Kod Virovaca su naročito raspoložena bila četiri igrača. Najbolju utakmicu od kada je u bijelo-crvenom dresu odigrao je Paško Vrlika (28, 4×3) koji je imao izuzetno visok postotak šuta, istrčavao kontre i dominirao pod oba obruča. Odličan je uobičajeno bio i Stefan Zadravec (27, 5×3). Nakon duge stanke zbog operacije, u punu formu se vraća Martin Vedriš (21, 1×3), koji predstavlja značajno osvježenje u virovskom sastavu. Raspoložen i rastrčan je bio i Julijan Zadravec (18, 2×3). Kod Labrade, koja je ukupno gledajući ostavila dobar dojam, neumoran i vrlo efikasan je bio Franjo Palić (32, 2×3), a svidjeli su se i Robert Rubin (3×3) i Luka Brajković (po 16) te Marko Vujatović (10).

Vindija je preokretom u zadnjoj četvrtini ostvarila značajnu gostujuću pobjedu u Čakovcu protiv Međimurja (73:67). Prije zadnje četvrtine Međimurci su vodili 59:48, ali nisu imali snage dovršiti posao. Goste su predvodili najiskusniji Manuel Novak (15, 3×3), Luka Prprović (13), a značajno je pobjedi pridonio i Luka Štambuk (14, 3×3). Iz utakmice u utakmicu vrlo dobro svoju minutažu koristi Domagoj Mihoković (10, 2×3).

Virka je bila bolja od Ivančice u prvom poluvremenu (45:26), što je bilo dovoljno i za konačnu pobjedu s 81:72. Virovitičane su do trijumfa predvodili Slaven Petrović (24, 3×3), Antonio Pavlović (17, 2×3) i mladi Petar Fuis (14, 2×3), a dvoznamenkasti broj koševa postigli su još Zvonimir Petrović i Simon Matišić (po 10). Kod gostiju iz Ivanca Stjepan Herceg (17,1×3), Marko Kapustić (16) i Filip Rožman (11, 1×3) bili su najefikasniji.

Petar Zrinski je rutinski došao do pobjede u Varaždinu protiv Varteksa (89:75). Vanjska linija Vrbovčana funkcionirala je vrlo dobro pa su Roman Čimbur (30, 4×3) i Karlo Pandur (23, 4×3) bili najistaknutiji pojedinci, a vrlo dobri su još bili Roko Bolčić (1×3) i Tomislav Garvanović (1×3) s po 11 postignutih koševa. Kod Varaždinaca je Leon Koljnrekaj (26, 5×3) bio najefikacniji, a dvoznamenkasti broj koševa još su postigli Mihael Bađun (16, 2×3) i Dino Cesarec (10, 2×3).

Radnik je odgodio svoju utakmicu protiv Vedija, a Bjelovar je bio slobodan u ovom kolu.

Već poslije četvrtog kola vrh prvenstvene ljestvice preuzeli su najozbiljniji kandidati za naslov prvaka, virovski Podravac i varaždinska Vindija s po tri pobjede i jednim porazom. Po dvije pobjede i jedan poraz imaju Vedi, Petar Zrinski i Bjelovar.