U obnovljenoj sportskoj dvorani Osnovne škole Novi Marof odigran je nogometni turnir Novi Marof kup 2026. koji je okupio je velik broj mladih sportaša, trenera i navijača.
Turnir održan u organizaciji Nogometnoga kluba Novi Marof još je jednom pokazao koliko sport znači ovoj zajednici, a tijekom dva vikenda u sportskoj dvorani nadmetalo se oko 1000 djece iz cijele regije.

Prvi vikend turnira natjecanje je otvorila selekcija U9, gdje je prvo mjesto osvojio NK Dugo Selo, drugo NK Zelina 1, a treće mjesto zauzeo je NK Varteks – narančasti. Najboljim strijelcem pritom je proglašen Borna Ačkar iz NK Dugo Selo, najbolji izvođač penala bio je Mateo Debeljak iz istoga kluba, dok je najbolji golman penala bio David Pale iz NK Zelina 2.
Poseban značaj subotnjem danu dalo je i svečano otvorenje novoobnovljene sportske dvorane, rekonstruirane u korist svih sportaša te budućih generacija koje će u njoj trenirati i natjecati se.
U nedjelju prijepodne na teren su izašli najmlađi nogometaši, selekcija U7. Prvo mjesto osvojila je ekipa NK Ivančica 1, drugo mjesto NA Lumen A, dok je treće mjesto zauzela ŠN NK Podravina. Najboljim strijelcem u ovoj kategoriji proglašen je Noel Vukman iz ekipe NK Ivančica 1.
Poslijepodne je bilo rezervirano za selekciju U15, gdje je prvo mjesto osvojila ekipa NK Varteks – narančasti, drugo mjesto NC Kneginec-Biškupec, dok je treće mjesto pripalo NK Ivančica 1.

U pojedinačnim nagradama najbolji strijelac bio je Nola Mlakar iz NC Kneginec-Biškupec, najbolji izvođač penala Andrej Cimerman iz NC Vidovec 1, a najboljim golmanom penala proglašen je Leonardo Pukec iz NK Radnik Križevci.
Subotnji program drugoga vikenda turnira bio je rezerviran za selekciju U11. Odigran je niz zanimljivih i neizvjesnih utakmica, a na kraju je prvo mjesto osvojila ekipa NK Varaždin – narančasti, drugo mjesto pripalo je ekipi NK Varaždin – plavi, dok je treće mjesto osvojila ekipa NK Varteks – narančasti. Za najboljeg strijelca pritom je proglašen Vito Brozd iz ekipe NK Varaždin – narančasti, titulu najboljeg izvođača penala osvojio je Mateo Dubovečak iz NK Ivančica 2, dok je za najboljeg golmana u izvođenju penala proglašen Filip Pajtak iz NC Kneginec – Biškupec.
Turnir je nastavljen u nedjelju natjecanjem selekcije U13. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠNK Novi Marof – tamni, drugo mjesto NK Zelina 1, dok je treće mjesto pripalo ekipi ŠNK Novi Marof – svjetli. Najbolji strijelac bio je David Ključarić iz ŠNK Novi Marof, najbolji izvođač penala Matej Hlebec iz Fisi Boysa, a najboljim golmanom penala proglašen je Ivan Blaško iz NK Ivančica.

“Ovakva događanja potvrđuju koliko je važno ulagati u mlade sportaše i stvarati okruženje u kojem se razvijaju ne samo nogometne vještine, već i vrijednosti poput zajedništva, poštovanja i sportskog duha. Klub će i dalje nastaviti pružati podršku mladim nogometašima te organizirati događanja koja potiču razvoj sporta i okupljaju sportsku zajednicu”, poručili su iz Nogometnog kluba Novi Marof.
Mlade sportaše podržao je i gradonačelnik Novog Marofa Siniša Jenkač, istaknuvši kako ovakvi sportski događaji imaju veliku vrijednost za lokalnu zajednicu.
“Drago mi je što je upravo u našoj obnovljenoj školskoj sportskoj dvorani održan turnir koji je okupio čak 1000 mladih nogometaša iz cijele regije. To pokazuje koliko je važno ulagati u sportsku infrastrukturu i stvarati kvalitetne uvjete za djecu i mlade. Grad Novi Marof nastavit će podržavati sport i aktivnosti koje potiču zdrav način života i razvoj mladih generacija”, istaknuo je gradonačelnik Jenkač.
Izvor fotografija: Grad Novi Marof





































