FOTO Učenici koprivničke Osnovne škole Braća Radić posjetili Kompostanu Herešin

Tijekom obilaska, učenici su mogli vidjeti sve faze obrade biootpada, od odvajanja i prerade, do završnog proizvoda

- Oglas -

U povodu Svjetskog dana recikliranja (18. ožujka) učenici 2.d razreda koprivničke Osnovne škole Braća Radić zajedno sa svojom učiteljicom Ines Turk sudjelovali su u edukativnoj šetnji na Kompostani Herešin.

Cilj aktivnosti bio je podizanje ekološke svijesti i educiranje najmlađih o važnosti recikliranja i pravilnog gospodarenja otpadom.

Edukaciju je vodio stručnjak za tehnologiju gospodarenja otpadom Petar Stančin koji je učenicima približio proces kompostiranja i objasnio kako se od organskog otpada stvara kvalitetan prirodni proizvod, kompost. Tijekom obilaska, učenici su mogli vidjeti sve faze obrade biootpada, od odvajanja i prerade, do završnog proizvoda.

- Oglas -
Učenici OŠ Braća Radić posjetili Kompostanu Herešin
Foto: Komunalac Koprivnica

Na Kompostani Herešin proces kompostiranja uključuje kontrolirano razlaganje organskog otpada uz pomoć mikroorganizama. Krajnji proizvod, kompost DomKo, bogat je hranjivim tvarima i idealan je za poboljšanje tla u vrtovima i poljoprivredi.

Petar Stančin naglasio je da je kompostiranje korisno jer smanjuje količinu otpada koja završava na odlagalištima, vraća hranjive tvari u prirodu i doprinosi održivom okolišu.

Učenici su kroz šetnju i praktične primjere naučili koliko je važno pravilno odvajati otpad, brinuti o okolišu i koristiti resurse na održiv način.

Ova edukativna šetnja pokazala je kako mali koraci poput recikliranja i kompostiranja mogu dugoročno imati velik pozitivan utjecaj na planet Zemlju.

Foto: Komunalac Koprivnica

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti