Hrvatske rukometašice ostvarile važnu pobjedu u Češkoj

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija danas je gostovala u Češkoj u 2. kolu kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo.

Ta je utakmica u Zlinu za ‘Kraljice šoka’ imala veliku važnost nakon neočekivanog domaćeg poraza od Ukrajine u 1. kolu.

Iako su u prvom poluvremenu imale velikih problema, hrvatske rukometašice u nastavku su odigrale bolje, smirenije i koncentriranije.

Češka je u prvom dijelu vodila 8:4 i 14:10, no u nastavku su Hrvatice preokrenule rezultat i preuzele kontrolu utakmice. U završnici su se Čehinje približile na jedan gol zaostatka, ali više nisu imale snage za potpuni povratak.

Završilo je 26:24 za Hrvatsku koja se tako iskupila za riječki poraz od Ukrajine. Najefikasnije su kod Hrvatske bile Valentina Blažević i Dora Krsnik s po šest pogodaka, a dobro je branila Tea Pijević, skupila je čak 16 obrana.

ČEŠKA – HRVATSKA 24:26 (14:14)

HRVATSKA: Pijević (14+2), Kapitanović, Bešen; P, Posavec, Krsnik 6, Mičijević 5, Milosavljević, L. Kalaus 3(2), D. Kalaus, Ježić 2, Šimara, Lisjak, Dežić 3, Debelić 1, Gudelj, Blažević 6(2).