Nedjelja, 28. travnja 2024.

IGRA MAČKE I MIŠA Dinamo na Maksimiru razbio Hajduk

Modri sada imaju čak 11 bodova prednosti ispred Splićana uz utakmicu manje

Dinamo je stavio jednu ruku na novi trofej namijenjen prvaku Hrvatske. Nakon nedjeljne uvjerljive pobjede protiv Hajduka na Maksimiru s uvjerljivih 4:0, Modri sada imaju čak 11 bodova prednosti ispred Splićana uz utakmicu manje.

Od prve minute vječitog derbija, koji to ovaj put zapravo nije i bio, gledali smo igru mačke i miša, kako se u narodu kaže.

Modri su poveli u ranoj fazi utakmice, u 8. minuti, a strijelac je bio kapetan Arijan Ademi. Nakon proigravanja Brune Petkovića, Ademi je lijevom nogom pogodio malu mrežicu gostujućeg vrtara Sentića. Dvije minute kasnije već je bilo 2:0. Mrežu Hajduka pogodio je Martin Baturina nakon dodavanja Arijana Ademija. Njegov udarac djelomično je blokirao Ferro, ali ovaj je uspio samo prevariti svog čuvara mreže.

U 38. minuti već je bilo 3:0, a strijelac je bio Luka Ivanušec, nakon dodavanja Martina Baturine. Dinamo nije dozvolio gostima da poprave dojam ni u nastavku susreta i u 63. minuti već je bilo 4:0. Novi pogodak postigao je Luka Ivanušec na asistenciju Brune Petkovića.

Fantastična utakmica Dinama i potpuno nemoćan Hajduk.