Članovi koprivničke udruge tehničke kulture Mladi tehničari, Ivan Kišićek iz Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski i Benjamin Tot iz Osnovne škole Braća Radić, zajedno sa svojim mentorom Borisom Toncom, sudjelovat će uskoro na Europskom prvenstvu iz robotike u Beču, u kategoriji Rescue Maze Entry.
Europsko RoboCup Junior natjecanje održat će se od 3. do 6. lipnja, a koprivnička ekipa izborila je nastup zahvaljujući izvrsnom rezultatu na državnom RoboCup Junior prvenstvu u Zagrebu, gdje su osvojili prvo mjesto.
U subotu, 25. travnja, članovi i mentori udruge Mladi tehničari predstavit će svoje radove i aktivnosti na koprivničkom Zrinskom trgu, od 10 do 12 sati. Građani su pozvani da ih posjete i pruže im podršku. Radionice robotike održavaju se u sklopu programa Proljeća u Koprivnici.
Tom prilikom prikupljat će se i dobrovoljni prilozi koji će biti namijenjeni za odlazak na Europsko prvenstvo u Beču.
Također, građani Koprivnice koji žele podržati njihov rad mogu, u skladu sa svojim mogućnostima, uplatiti donacije na račun udruge.
Udruga tehničke kulture Mladi tehničari
Trg Mladosti 1b, Koprivnica
IBAN: HR6623860021119056557
Opis plaćanja: Donacija














