Utorak, 19. ožujka 2024.

Nastavak prvenstva rukometašica: Zrinski u uzbudljivoj utakmici bolji od Koke

S 13 obrana Marta Kozjak opet je bila sjajna u redovima Zrinskog. S devet pogodaka najbolji strijelac Čakovčanki Lea Vukojević

Nakon puna dva mjeseca predaha krenuo je nastavak 1. hrvatske lige za rukometašice. Od četiri domaćina, tri su slavila. Samo je Trešnjevka morala prepustiti bodove Dalmatinki. Ekipi iz Ploča to je već četvrta pobjeda u gostima ove sezone koja im je donijela skok na treće mjesto ljestvice.

Sa samo deset rukometašica doputovao je Umag u Sesvete. Domaće su od starta krenule jako. I već nakon osam minuta igre vodile 5:1. Na isteku 20. minute ta je prednost bila dvostruka, 12:6. Nizom od tri pogotka Umag je na kraju uhvatio priključak i na predah otišao s minus tri 14:11. Sesvećanke su opet jako dobre na otvaranju drugog poluvremena. S četiri pogotka zaredom, odlaze na šest razlike i praktički bez većih poteškoća kontroliraju tijek susreta. Umag se još samo jedanput primakao na minus četiri (21:17). Konačnih pet razlike realna je slika zbivanja u Sesvetama. Dvije domaće vratarke skupile su 18 obrana (Lea Beličev 13, Lea Zetović 5). Po sedam pogodaka dale su Mia Tupek i Lucija Krezo. Kod gošći najbolja Nataša Miočinović s devet pogodaka.

Kao i uvijek, susret Zrinskog i Koke bio je vrlo zanimljiv i pun preokreta. Gošće su imale prednost sve do četiri minute prije isteka prvog poluvremena. Najveća je bila tamo na početku od plus tri 3:6. Ali domaće su u posljednjih šest minuta napravile seriju od 7:2, i na kraju odnijele plus dva na predah 15:13. I tu prednost domaće rukometašice više nisu ispustile do kraja. Koka je doduše sve do ulaska u posljednjih deset minuta stalno bila, tu negdje blizu, ali do izjednačenja ili preokreta nije mogla. S 13 obrana Marta Kozjak opet je bila sjajna u redovima Zrinskog. S devet pogodaka najbolji strijelac Čakovčanki Lea Vukojević. Sa sedam pogodaka pratila ju je Hanah Vuljak. Kod gošći prvo ime Tea Jalušić sa sedam pogodaka, uz samo jedan promašaj.

Jedinu pobjedu u gostima u ovom nepotpunom kolu ostvarila je Dalmatinka. To im je već četvrta ove sezone. Već od početka postavile su se s autoritetom i s lakoćom kontrolirale susret. Od plus četiri u 7. minuti do šest razlike u 18.. Na poluvremenu su pak imale velikih sedam pogodaka prednosti 10:17. Pokušavala je Trešnjevka na sve načine ne bi li uhvatila priključak. Ali samo na početku i kraju drugog poluvremena uspjele su domaće povezati po tri pogotka. Na kraju su morale potpisati predaju. Deset obrana skupila je Petra Lovrenčević. Sa šest pogodaka najefikasnija u redovima Trešnjevke bila je Leonarda Kapetanović. I gostujuća vratarka Andrijana Vlatka Jelčić imala je deset obrana. Najbolji strijelac pak, Dalmatinke bila je Iva Bule sa sedam pogodaka.

Jako uzbudljiv bio je susret Bjelovara i Splita 2010. Domaće su doduše vodile cijelo prvo poluvrijeme. U 13. minuti imale su najveću prednost od tri pogotka 7:4. Ali su se uporne mlade Splićanke hrabro vraćale iz minusa i stalno pritiskale. Na kraju su do poluvremena ostale na samo jedan pogotak zaostatka 14:13. U nastavku su obje ekipe postizale po dva pogotka u nizu, sve tamo do 45. minute. Minimalna ili prednost od dva pogotka bila je na strani Bjelovara. Ali su onda Splićanke povezale tri pogotka u dvije minute i u 47. povele 23:24. Ali bilo je to vodstvo kratkoga daha. Završnih pet minuta domaći sastav je ipak za nijansu bio bolji. A susret je završio s tri pogotka u nizu kolika je bila i ukupna razlika. S devet pogodaka Mirna Gašparović bila je najbolja u redovima Bjelovara. Kod Splita najbolja Sara Marendić također sa sedam pogodaka.

HRL ZA ŽENE: 12. KOLO

SESVETE – UMAG 31:26
ZRINSKI – KOKA 28:24
TREŠNJEVKA – DALMATINKA 25:30
BJELOVAR – SPLIT 2010 30:27
PODRAVKA VEGETA – ZELINA 43:16 (19.01.2022.)
LOKOMOTIVA ZAGREB – DUGO SELO 55 (odgođeno)