Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Rudeš izbacio Slaven Belupo iz Hrvatskog nogometnog kupa

Sve nade Farmaceuta u prolaz srušio je njihov bivši igrač Tomislav Srbljinović pogotkom za 3:1 u 79. minuti

Nogometaši Slavena Belupa u utorak su gostovali kod Rudeša u Zagrebu u utakmici osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Domaćin je poveo u 13. minuti pogotkom Pešića, no ubrzo je izjednačio Argentinac Cascini.

Početkom nastavka Pavković je osigurao novo vodstvo posljednjeplasiranoj momčadi SuperSport HNL-a, koja je poput Slavena istrčala u kombiniranom sastavu.

Uveo je potom Slavenov trener Roy Ferenčina Nongoha umjesto Božića, da bi sve nade Farmaceuta u prolaz srušio njihov bivši igrač Tomislav Srbljinović pogotkom za 3:1 u 79. minuti.

Koprivnički prvoligaš sad se može u potpunosti posvetiti prvenstvu, u nedjelju je na rasporedu gostovanje kod Istre 1961 u Puli.

RUDEŠ – SLAVEN BELUPO 3:1 (1:1)
ZAGREB – SC Rudeš. Gledatelja 200. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec).
RUDEŠ: Kralj – Campos, Pavlović, Pavković – Tomečak, Srbljinović (od 82. Matić), Bašić (od 74. Vidović), Vukmanović (od 68. Pasariček) – Pešić, Petković (od 68. Topić) – Kovačević.
TRENER: Toni Golem.
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Boras, Božić (od 66. Nongoh), Martinaga – Lepinjica, Claudemir – Šakota, Cascini, Hoxha – Kamberi.
TRENER: Roy Ferenčina.
STRIJELCI: 1:0 Pešić (13), 1:1 Cascini (19), 2:1 Pavković (56), 3:1 Srbljinović (79).