Rukometaši Koprivnice preokretom do pobjede u Trnovcu

Rukometaši Koprivnice ostvarili su pobjedu na prvenstvenom gostovanju u Trnovcu rezultatom 27:29, poluvrijeme 15:12.

Evo izvještaja sa službene stranice RK Koprivnice.

”Nedjeljne utakmice postale su u posljednje vrijeme više pravilo nego iznimka. Tako i ove nedjelje naši rukometaši su gostovali kod neugodne ekipe RK Trnovca. Uobičajeni scenarij naših utakmica, do 20 minute igra se gol za gol u rezultatskom egalu da bi nam pred kraj poluvremena domaćin napravio prednost od +3 gola. Nakon Dubrave opet se ponavljaju greške u obrani kao i promašene sigurne prilike zbog kojih se javlja zaostatak. Onu “drugu stranu priče” već smo prije naglasili da ne komentiramo ali i ona je tu dala svoj mali doprinos zaostatku.

Nakon poluvremena domaćin otvara igru sa dva uzastopna pogotka te odlazi na prednost od 5 pogodaka i rezultat 17-12. Nakon toga kreću konačno i rukometaši RK Koprivnice. Gol po gol smanjujemo prednost domaćina da bi do izjednačenja stigli u 45.minuti kod rezultata 21-21 te preuzimamo vodstvo rezultatom 22-23. Kontroliranom igrom održavamo prednost koju smo na kraju potvrdili dodatnim pogotkom nakon što je domaćin krenuo na sve ili ništa.

Utakmica je bila iznimno napeta i čvrsta o čemu dovoljno govori po 7 isključenja na obje strane kao i sa po crvenim kartonom zbog 3 isključenja također na obje strane. Glasno slavlje naših rukometaša na centru terena govori o atmosferi, napetosti, uloženom trudu u igri ali i važnosti osvojenih bodova i slatke pobjede.”

Već u srijedu na rasporedu je 1. kolo Kupa regije Sjever, a Koprivnica se vraća u Trnovec. Susret je na rasporedu u 20 sati.

U nedjelju, 14. studenoga u 19 sati u dvorani Josip Samaržija Bepo Koprivnica će ugostiti ekipu RK Ludbrega. Utakmica će se prenositi na klupskom Youtube kanalu dok je ulazak za gledatelje dozvoljen isključivo uz covid potvrdu.

RK TRNOVEC – RK KOPRIVNICA 27:29 (15:12)

RK Trnovec: Lesjak, Grozdek 1, Kolarić, Jagačić, Jurić 4, Gotić, Melnjak 5, Mišak, Cesar 9, Lončar, Kapetan, Siročić, Kolenko 1, Brkinjač 7. Trener: Melnjak Z.

RK Koprivnica: Veh, Sabolić 4, Horvatić 6, Kos 2, Vlašić, Friščić 7, Karlović 4/4, Vučković, Kovačić, Ujlaki, Sinković 1, Ovčar 2, Premec, Mikačić, Hemetek, Herman 3. Trener: Turk F.