Srijeda, 18. veljače 2026.

Samostalna izložba ‘Josip Generalić – skice, matrice i varijacije’ u povodu 90. rođendana velikana naive

Radovi ovog istaknutog umjetnika Hlebinske škole postavljeni su u suradnji Muzeja Grada Koprivnice i Josipovog sina Gorana Generalića

- Oglas -

U povodu 90. obljetnice rođenja velikana naive, u Galeriji naivne umjetnosti u Hlebinama bit će otvorena samostalna izložba ‘Josip Generalić – skice, matrice i varijacije’.

Radovi ovog istaknutog umjetnika Hlebinske škole postavljeni su u suradnji Muzeja Grada Koprivnice i Josipovog sina Gorana Generalića.

”Izložba donosi usporedni prikaz skica i završnih radova, slika i oslikanih grafika, te posjetiteljima omogućuje uvid u razvojne faze Generalićeva stvaralaštva”, ističu organizatori.

- Oglas -

Otvorenje izložbe održat će se u četvrtak, 19. veljače 2026. godine u 18 sati, a ista ostaje otvorena do 19. travnja 2026. godine.

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti