Četvrtak, 25. travnja 2024.

SENZACIJA ‘Grande’ Krstanović i Bogojević zabili za veliku pobjedu Slavena Belupa protiv Dinama na Maksimiru

Velika pobjeda Koprivničanaca, velika pobjeda trenera Deana Klafurića, koji je u ovom susretu debitirao u Prvoj HNL, kao i još neki igrači

Senzacija na Maksimiru. Nogometaši Slavena Belupa na otvaranju nove sezone Prve HNL svladali su zagrebački Dinamo, aktualnog prvaka, rezultatom 2:0.

Odlična je to bila utakmica Farmaceuta i od listopada 2004. godine tek druga pobjeda protiv Dinama u gostima. Te je sezone prvak zadnji put bio splitski Hajduk, a Dinamo završio u “ligi za bedaka”.

Slaven Belupo poveo je u 51. minuti, a strijelac je bio ‘grande’ Ivan Krstanović. Ovo je bio 109. pogodak u HNL-u iskusnog napadača koprivničkog prvoligaša.

U 84. minuti drugi pogodak za koprivnički kub postigao je Blagojević.

Dinamo je igrao praktički s najboljom momčadi, ali Farmaceuti su pametnom i požrtvovnom igrom zatvorili sve prilaze svojoj mreži.

Velika pobjeda Koprivničanaca, velika pobjeda trenera Deana Klafurića, koji je u ovom susretu debitirao u Prvoj HNL.

Trener Slavena Belupa Dean Klafurić
Trener Slavena Belupa Dean Klafurić // Foto: NK Slaven Belupo

Klafurić je na teren od prve minute poslao Čovića na golu. U obrani su zaigrali Zirdum, Paracki i Božić, dok su bekovske pozicije pokrili Bogojević i Laušić. Veznu liniju činili su Zvonarek, Marina i Glavčić, a napadački tandem bili su Krstanović i Mlinarić. Osim trenera, debi zakoprivničku momčad upisali su i Laušić i Mlinarić. Ukupno je od prve minute krenulo pet igrača iz Slavenove škole nogometa – Zirdum, Bogojević, Laušić, Zvonarek i Mlinarić.

Iako je Dinamo imao loptu u svojim nogama 15-ak minuta, prvu priliku imala je koprivnička momčad. Laušić je odlično centrirao, a Mlinarić zamalo zakasnio. U 23. minuti Glavčić je uputio odličan centaršut prema golu Dinama, Bogojević lagano dodirnuo loptu glavom da bi na kraju greda spasila gol domaćina. U 35. minuti odgovorio je Dinamo preko Kastratija, ali ovog puta je greda bila saveznik Farmaceuta. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako je Klafurićeva momčad prijetila preko Krstanovića i Laušića, a Dinamo preko Gojaka.

Slaven Belupo, dakle, poveo je u 51. minuti. Krstanović je iskoristio pogrešku Livakovića i s 35 metara poentirao. Borila se koprivnička momčad svim srcem, a Dinamo je zaprijetio u 77. minuti kada Čop iskosa s desne strane nije bio precizan. U 84. minuti sve je bilo praktički gotovo. Bogojević je izvrsno pogodio malu mrežicu gola Livakovića i donio veliku prednost za koprivničku momčad. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Lokomotivu. Utakmica će se na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš igrati u subotu s početkom u 18.55 sati.