Petak, 19. travnja 2024.

Starigrad u finišu utakmice pokvario slavlje Bregovaca, Prugovac preokrenuo Torčance

Na Uskrsni ponedjeljak u Koprivničkim Bregima odigrao se derbi 19. kola Druge koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Domaća Mladost ugostila je momčad Starigrada, a iznimno zanimljiva utakmica završila je rezultatom 2:2. Vodili su Bregovci s 2:1 do pred sam kraj utakmice, ali su uporni gosti, i to s igračem manje zbog isključenja Borne Blaškovića u 82. minuti, uspjeli izjednačiti.

Za Mladost su strijelci bili Stiven Horvat u 42. minuti i Lovro Kovačić u 58. minuti, a za Starigrad Domagoj Tušek u 56. minuti i David Nemčić u 91. minuti.

U Prugovcu je, pak, gostovao Podravec iz Torčeca. Iako su gosti poveli u 29. minuti preko Karla Tomašića, domaći nogometaši preokrenuli su rezultat i slavili s 3:1. Strijelci su za Prugovac bili Antonio Nikolić u 31. i 35. minuti te Antonio Pirin u 59. minuti s 11 metara.

Podsjetimo, u nedjelju su odigrane tri utakmice 19. kola. Omladinac je u Herešinu s 2:0 svladao drugoplasirani Prekodravac iz Ždale, Gornja Rijeka i Hrvatski bojovnik odigrali su bez golova, dok je Čvrstec bio bolji od Fugaplasta s 2:0.

U subotu je GOŠK u Gotalovu ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Mičetinca, završilo je 4:1, dok su Sokol i Rudar remizirali, bilo je 1:1.

Vodeća Mladost na ljestvici sada ima čak osam bodova prednosti ispred ždalskog Prekodravca i devet ispred Starigrada.