Četvrtak, 18. travnja 2024.

SuperSport HNL: Dinamo zaustavio Lokomotivu, Rijeka uzela tri boda u Šibeniku

U subotu su odigrane dvije utakmice SuperSport Hrvatske nogometne lige. Šibenik je dočekao Rijeku, dok je Dinamo bio domaćin Lokomotivi.

Rijeka je na Šubićevcu ostvarila pobjedu rezultatom 2:1. Gosti su poveli golom Frigana u 4. minuti, a u 7. minuti izjednačio je Delić koji je pospremio odbijanac nakon što mu je vratar Labrović obranio kazneni udarac.

U 12. minuti crveni karton dobio je Šibenikov igrač Knežević, a konačni je rezultat u 87. minuti postavio Obregon. Ovom pobjedom Rijeka je pobjegla Šibeniku na šest bodova prednosti.

Za Šibenik je debitirao Dario Čanađija, bivši veznjak Slavena Belupa, Rijeke i Gorice koji se vratio iz Norveške.

U Maksimiru je Dinamo s 2:1 svladao gradskog rivala Lokomotivu. Ristovski je Modre doveo u vodstvo u 35. minuti, na 2:0 povisio je Baturina u 59. minuti. Poraz Lokomotive ublažio je Pivarić pogotkom u 65. minuti.

Dinamo je od 82. minute igrao s desetoricom nakon što je Mišić dobio drugi žuti karton. Bio je to tek treći prekršaj Dinama u cijeloj utakmici, a Mišić će propustiti gostovanje kod Slavena Belupa sljedeće subote.

PAROVI 19. KOLA: Varaždin – Slaven Belupo 1:0, Šibenik – Rijeka (subota, 15.00), Dinamo – Lokomotiva (subota, 17.10), Osijek – Gorica (nedjelja, 15.00), Istra 1961 – Hajduk (nedjelja, 17.10).