Na akcijama dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica i Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu održanim od 13. do 17. listopada prikupljeno je 385 doza dragocjene tekućine.
Akcije su se održale u prostorijama koprivničkog Crvenog križa te u Općoj bolnici Dr. Tomislav Bardek Koprivnica.
Krv je prvi put dalo 13 novih darivatelja, a koprivnički Crveni križ je dobio i novog jubilarca. Naime, Mario Pintarić iz Koprivnice sto je puta pružio ruku spasa za nečiji život te ušao u Klub 100 dobrovoljnih darivatelja krvi Koprivničko-križevačke županije.
“Čestitamo Mariju na ulasku u Klub čiji članovi su dobrovoljno darovali više od 45 litara krvi”, poručili su iz GDCK-a Koprivnica.
Na akciju u koprivničko društvo Crvenog križa odazvalo se 388 darivatelja, a krv je dalo njih 349.
Akciji u Općoj bolnici Koprivnica odazvalo se 39 darivatelja, a njih 36 je dalo krv.
Podsjetimo, preostala je još jedna akcija dobrovoljnog darivanja krvi koja će se 30. listopada od 14 do 17 sati održati na Sveučilištu Sjever u Koprivnici.
“Krv mogu dati zdrave osobe između 18 i 65 godina – žene svaka četiri mjeseca, a muškarci svaka tri. Jedna doza krvi može spasiti tri života, a taj plemeniti čin oduzima pola sata vremena”, istaknuli su iz koprivničkog Crvenog križa.