Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Ivančici jesenski naslov na košarkaškom sjeveru, Podravac joj puše za vrat

Nastavak prvenstva je vrlo neizvjestan, a prvaka treba tražiti među čak pet ekipa. Prvenstvo se nastavlja 22. siječnja 2022. godine

Prošlog vikenda odigrane su četiri utakmice 11. kola i jedna zaostala utakmica iz 1. kola  Druge košarkaške lige Sjever. Na taj način je završen prvi dio prvenstva.

Ivančica će Božić i novu godinu dočekati na čelu prvenstvene ljestvice, a prvi pratitelji su joj Podravac i vjerojatno Vindija koja ima jednu utakmicu manje odigranu.

Iako se očekivalo mirno kolo s izvjesnim rezultatima, samo na jednoj utakmici je pobjednik uvjerljivo odlučen, na dvije utakmice su favoriti pobjedili teže od očekivanog, a na jednoj se dogodilo iznenađenje.

Najneizvjesnije je trebalo biti u Virovitici gdje su se sastali Virka i Podravac. No, pobjednik je odlučen već nakon prvog poluvremena, na koje su Virovci otišli s visokim vodstvom,  60:34. Do kraja utakmice su prigodu dobili svi igrači trenera Hrženjaka, a završilo je 107:61. Bijelo-crvenima kao da leži virovitički parket jer na njemu redovito pružaju odličnu i vrlo efikasnu igru. Čak šest igrača je kod gostiju postiglo dvoznamenkasti broj koševa: S. Zadravac 18 (1×3), J. Zadravec (3×3), Balatinec (3×3) i Stajku po 15, Šestak 13 (1×3)  (3×3) i Odobašić 11. Kod domaćina nešto raspoloženiji od ostalih bili su Golub 17 i Matišić 10 koševa.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Bjelovaru gdje je Vedi pobijedio Međimurje rezultatom 78:65. Najbolji akteri utakmice bili su mladi bjelovarski igrači Laić (3×3) i Serini (2×3) s po 20 postignutih koševa. Pobjedi su značajno doprinijeli i Vrdoljak i Šormaz (1×3) s po 14 koševa. U blijedom izdanju Međimuraca vrlo raspoloženog Golika (30, 6×3) je koliko-toliko pratio samo Glumac (15).

Grafičar je do pobjede protiv Bjelovara (83:75) došao tek u zadnjoj četvrtini kada je gostima ponestalo snage. Do pobjede je Ludbrežane predvodio Božić (26, 1×3), a uz njega su se najviše istaknuli povratnik u ekipu Novak (20, 2×3), Turek (17) i Svaty (16, 4×3). Kod Bjelovarčana je Vrinjanin postigao 32 (1×3), Tušek 17, a Stjepanović 15 (2×3) koševa.

Radnik se dugo mučio protiv susjeda iz Vrbovca i također ih savladao tek u završnici utakmice, bilo je 85:77. Matoić je postigao 24 (3×3), Biondić 19 (2×3), a Žulj 16 kod Križevčana, a Pandur 22 (3×3), Topić 18 (3×3) i Tomić 13 za goste.

U zaostaloj utakmici iz 1. kola u gradskom derbiju između Bjelovara i Vedija mladići iz mlađeg bjelovarskog kluba nisu imali snage za drugu pobjedu u dva dana. Bolji od njih bio je stariji klub, Bjelovar, sa 72:61. Vedi je na poluvremenu vodio, a do preokreta je došlo u trećoj četvrtini. Kod pobjednika je izuzetno bio raspoložen Tušek (35, 3×3), Perković je dodao 13, a Vrinjanin 10 koševa. Kod poraženih je Laić postigao 23 (4×3), Vrdoljak 18 (3×3), a Šormaz 11 (3×3) koševa.

Nakon prvog dijela prvenstva na tablici vodi Ivančica iz Ivanca, koja je ujedno i najveće ugodno iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva, sa samo jednim porazom. Po dva poraza imaju virovski Podravac, koji je uvijek pri vrhu ili na vrhu ljestvice, i drugo ugodno iznenađenje, varaždinska Vindija. Slijede Grafičar i Radnik s tri poraza. Nastavak prvenstva je vrlo neizvjestan, a prvaka treba tražiti među tih, čak pet ekipa.

Prvenstvo se nastavlja 22. siječnja 2022. godine.