Nedjelja, 28. travnja 2024.

Kažnjeni sudionici nereda na veteranskoj utakmici Jadran Galeba i Starigrada u Koledincu

U kuloarima se spominjalo kako je sve 'zakuhao' sudac, no nasilničko ponašanje i tučnjavu na nogometnom terenu teško se može opravdati bilo kakvim razlogom

Čak sedmorica nogometnih veterana isključeni su na prošlotjednoj utakmici Prve županijske lige za veterane odigranoj u Koledincu.

Starigrad je kao gost svladao domaći Jadran Galeb rezultatom 2:4, a sudac Nikola Sabolić podijelio je sedam izravnih crvenih kartona, četiri domaćima i tri gostima.

Kod Jadran-Galeba su isključeni Mario Nemec u 72. minuti zbog vrijeđanja i psovanja suca, te Dalibor Harmadi, Marin Slatina i Danijel Radiček u 78. minuti zbog nasilništva, odnosno udaranja protivničkog igrača.

Kod Starigrada su u 78. minuti isključeni Matija Ritoša i Mario Habek zbog nasilništva, odnosno udaranja protivničkog igrača. U istoj minuti crveni je dobio i Elvis Sirovec zbog nasilništva, odnosno bacanja na pod i hvatanja za vrat protivničkog igrača.

Veteranske utakmice trebale bi u prvom redu služiti za rekreakciju i prijateljsko druženje, no nažalost ima i onih koji ih tako ne doživljavaju.

U kuloarima se spominjalo kako je sve ‘zakuhao’ sudac svojim odlukama, no nasilničko ponašanje i tučnjavu na nogometnom terenu teško se može opravdati bilo kakvim razlogom.

Disciplinski sudac Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije Bruno Grošić odredio je kazne za sudionike nereda, koje su objavljene danas u službenom glasniku.

Svaki od sedmorice veteranskih nogometaša zaradio je po dvije utakmice zabrane nastupa, a kazna im teče od 18. rujna.