Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Košarkaši Podravca nakon ispadanja iz Kupa Krešimira Ćosića okreću se prvenstvenom derbiju u Križevcima

Kod Podravca je, kao i obično, najbolji igrač bio Stefan Zadravec 26 (1x3), a još je samo kapetan Nikola Šestak postigao dvoznamenkastih 15 koševa

U utakmici za predstavnika regija sjever – istok u osmini finala košarkaškog Kupa Krešimira Ćosića sastali su se pobjednici Kupa tih dvaju regija, virovski Podravac i Belišće.

Protivnici i sportski prijatelji, koji su se do sada mnogo puta u povijesti susretali, ponovno su dobili prigodu da odmjere snage.

Belišće, koje je sastavljeno od puno viših i iskusnijih igrača, nego što su igrači Podravca, bolje je otvorilo utakmicu i već u prvoj četvrtini ostvarilo značajnu prednost, 24:12.

Do poluvremena je prednost još i povećana na 48:31. Već tada se pobjednik ove utakmice nazirao. Igrači Podravca su smogli snage i u trećoj četvrtini smanjili na najmanje četiri koša razlike u jednom trenutku, ali je to bilo sve što su u ovoj utakmici uspjeli napraviti.

Kod domaćina je cijela prva petorka postigla dvoznamenkasti broj koševa: Šarić 21, Đonlić 18, Boras 15 (2×3), Blažević 12 (1×3) i Preglej 10.

Kod Podravca je, kao i obično, najbolji igrač bio Stefan Zadravec 26 (1×3), a još je samo kapetan Nikola Šestak postigao dvoznamenkastih 15 koševa.

Tako su virovski bijelo-crveni završili natjecanje u Kupu Krešimira Ćosića i okreću se prvenstvu u kojem već u subotu gostuju u Križevcima, gdje se sastaju s dosad neporaženim Radnikom.

BELIŠĆE – PODRAVAC 86:73 (24:12, 24:19, 18:29, 20:13)

Belišće, Športska dvorana.

BELIŠĆE: Mikulić, Puntak, Marović, Kaptalan 2, Blažević 12 (1×3), Preglej 10, Lukačević, Đonlić 18, Šarić 21, Cerjan 8 (2×3), Boras 15 (2×3), Šimić. Trener: Koprivnjak

PODRAVAC: Molar 7 (1×3), S. Zadravec 26 (1×3), J. Zadravec 7 (1×3), Hrženjak 5 (1×3), Balatinec 2, Odobašić 7 (1×3), Šestak (cap) 15, Cestar, Šoš, Stajku 4. Trener: Hrženjak