PRVA ŽNL Velika pobjeda Bratstva uz visoke tenzije u Molvama, Močile visoko poražene protiv Tomislava Radnika, petarda u Peterancu

Kunovčani su ovom vrijednom pobjedom otišli na +4 u odnosu na Mladost, dok je Sloga nakon pobjede u Sigecu ostala na minusu od pet bodova u odnosu na lidera iz Kunovca

Kompletirano je 16. kolo Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige, a veliki derbi odigran je u Molvama.

Drugoplasirana Mladost je na svom Krbuljinu ugostila vodeće Bratstvo iz Kunovca u utakmici koja bi mogla imati velik utjecaj na utrku za naslovom županijskog prvaka.

Kunovčani su bili bolji suparnik u prvom poluvremenu što su okrunili s dva pogotka koje su postigli Antonio Mišura i Vid Bartolić. Mladost je vratila nadu u 55. minuti golom Zorana Marića, no tri minute kasnije već je bilo 1:3 zahvaljujući drugom pogotku Mišure. Zabili su Molvarci i drugi gol preko Ivana Šignjara u 82. minuti, ali to je bilo sve.

Nije sve oko terena u Molvama prošlo idealno, o čemu svjedoči i pisani trag delegata Tomislava Kučine:

”Sa tribine sa navijačima u nekoliko navrata tijekom utakmice se je moglo čuti nedoličnih povika i poruka. Također je u nekoliko navrata došlo na tribini do upotrebe pirotehničkih sredstava. U 84. minuti na tribini je došlo do komešanja i nereda što je redarska služba brzo primirila. U 90+4. minuti prilikom izlaska gostujućeg igrača broj 4 sa terena za igru na njega je bačena limenka pive koja ga nije pogodila. Nakon završetka utakmice prilikom izlaska sudačkog tima i na njih je bačena limenka pive koja ih nije pogodila. Trener gostujuće momčadi koji je bio isključen je po završetku utakmice ušao na teren za igru. U sudačkoj svlačionici nije bilo tople vode za tuširanje.

U borbenoj prvenstvenoj derbi utakmici koja je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata bila prežustra i sa nedoličnim ponašanjem aktera obiju momčadi gostujuća momčad je bila bolja u realizaciji svojih prigoda za postizanje pogodaka što je u konačnici i rezultiralo konačnim ishodom utakmice. Sudački tim je ovu za suđenje vrlo zahtjevnu i na trenutke incidentnu utakmicu odsudio na vrlo dobro, te je svojim odlukama i prosudbama pridonio da ne dođe do još više nesportskih trenutaka na utakmici”, stoji u izvještaju delegata Kučine.

Kunovčani su ovom vrijednom pobjedom otišli na +4 u odnosu na Mladost, dok je Sloga nakon pobjede u Sigecu golovima Raca i Ćibarića ostala na minusu od pet bodova u odnosu na lidera iz Kunovca.

Močile se nisu dobro provele na zamjenskom domaćem terenu u Miklinovcu, Tomislav-Radnik ostvario je uvjerljivu pobjedu rezultatom 1:4. Dva gola za goste zabio je Babić, po jednog Vrbančić i Šoljić, dok je počasni pogodak za Močile postigao Manojlović.

Lipa je u Hlebinama s minimalnih 1:0 svladala Miklinovec, strijelac je bio Jalševec iz slobodnog udarca, dok je u Peterancu pukla petarda, Panonija je utrpala pet lakih komada novigradskoj Dravi. Budoš je zabio dva gola, a jednom su put do mreže pronašli Požgaj, Kovačko i Blažotić.

Raspoloženi igrači Osvita do vrha su napunili mrežu Viktorije u nedjeljno prije podne. Završilo je 6:1 za domaćina, poluvrijeme 2:0. Strijelci za Osvit bili su Nikola Drvarić i Patrik Lopatnik u dva navrata, Jozo Paradžik i Vedran Petak. Za Viktoriju je počasni pogodak zabio Dejan Benjak.